Kütahya Çini Spor Kulübü tarafından ICRYPEX, KYK Yapı Kimyasalları ve Uşak Belediyesi katkılarıyla Uşak’ta gerçekleştirilen MOTUL 2023 Türkiye Karting Şampiyonası 4.ayağı, 65 sporcunun katılımı ile iki gün boyunca 5 ayrı kategoride çekişmeli yarışlara ev sahipliği yaptı.

kartin micro selim köse6-9 yaş arası sporcuların katılımına açık micro kategoride Selim Köse (Üstteki foto) birinciliği elde ederken, Doruk Sırnaç ikinci ve Olgun Yücel de üçüncü olarak podyuma çıkan isimler oldular.

karting mini can özler20 sporcunun yer aldığı mini kategoride Can Özler (Üstteki foto) birinciliği kazanırken, Erin Ünlüdoğan ikinci ve Ali Fuat Miras da üçüncü sırada aldı. 9 sporcunun yer aldığı junior kategoride milli kadın sporcu Ayşe Çebi kariyerinin ilk birinciliğini kazanırken, Yağız Topal ikinciliği ve Yağız Tekşan da üçüncülüğü elde ettiler (Aşağıdaki foto).

karting junior podyum19 sporcu ile en yüksek katılıma sahne olan senior kategoride Kerim Sulyak (Aşağıdaki foto) birinciliğin sahibi olurken, Gün Taşdelen ikinciliği ve Onur Müldür de üçüncülüğü kazandılar.

karting senior kerim sulyak12 sporcunun piste çıktığı Master kategori podyumu ise birinci Muratcan Eğilmez (En üstteki ana fotoğraf), ikinci İlyas Vurgeç ve üçüncü Murathan Gür şeklinde oluştu.

Takımlar birinciliğini DRT (Dynamic Racing Team) takımının kazandığı hafta sonunun junior kadınlar klasmanında Ayşe Çebi birinci olurken, Leyla Sulyak ikinci sırada podyuma çıktı. Senior kadınlar klasmanı da birinci Sena Savaşer, ikinci Zeynep Çukurova sıralamasıyla tamamlandı.

FIA'dan Peugeot Sport'a üç yıldızlı çevre sertifikası FIA'dan Peugeot Sport'a üç yıldızlı çevre sertifikası

MOTUL 2023 Türkiye Karting Şampiyonası, 23-24 Eylül tarihlerinde İzmir Park Yarış Pisti’nde düzenlenecek olan beşinci ayak yarışları ile devam edecek.