Otomotiv sektöründe konfor odaklı ulaşılabilir mobilite çözümleri sunan Citroën, yeni ë-C3 ile B segmentinde en iyi konfor seviyesini, elektrikli araç kullanım kolaylığını, gelişmiş donanımı ve en iyi fiyat-performansı sunmaya hazırlanıyor.

MG4 Avrupa’da sınıfının en çok satılan elektriklisi MG4 Avrupa’da sınıfının en çok satılan elektriklisi

Yeni Citroen e C3Küresel BEV araçlara özel oluşturulan, Citroën Akıllı Otomobil Platformu üzerinde tasarlanan yeni ë-C3, Citroën’in yeni tasarım dilini ve marka kimliğini yansıtıyor. B segmentinde ilk kez Citroën Advanced Comfort® süspansiyon ve yeni Citroën Advanced Comfort® koltuklarla tasarlanan yeni Citroën ë-C3, tamamen elektrikli altyapısıyla, sıfır gürültü ve sıfır titreşim sunarak daha dingin bir sürüş deneyimi sağlıyor.

e-C3 mavi320 km’ye kadar WLTP sürüş menzili sunabilen 44 kWsa batarya paketi ve sadece 26 dakikada yüzde 20’den yüzde 80’e şarj performansı sağlayan 100 kW DC hızlı şarj özelliğiyle yeni Citroën ë-C3, elektrikli araç kullanımını kolaylaştırıyor. Yeni Citroën ë-C3, kapsamlı donanımları ve akıllı çözümleriyle yeni C-ZEN LOUNGE ile yenilikçi bir yaklaşım ortaya koyuyor.

Citroen e C3 kokpit320 km menzilli ë-C3 modelini Türkiye’de 2024’ün son çeyreğinden itibaren, rekabetçi fiyatlardan sunmayı planlayan Citroën, tamamen elektrikli ulaşımı herkes için erişilebilir kılma misyonunu sürdürüyor.

Citroën ë-C3’e ek olarak, Citroën C3’ün 1.2 PureTech 100 HP 6 ileri manuel ve 1.2 PureTech 100 HP eDCT6 MHEV versiyonlarının da eş zamanlı olarak Türkiye’de satış sunulması planlanıyor. 

"Ulaşılabilir fiyatlardan yollara çıkarmaya hazırız”

Citroën CEO’su Thierry Koskas; “Ulaşılabilir araçlar sunmak her zaman Citroën DNA’sının önemli bir parçası oldu. Kullanıcıların B segment araçlara yönelik beklentileri; özellikle SUV’ların popülaritesinin artması ve çevresinde elektrikli araç kullanma isteğinin yaygınlaşmasıyla birlikte değişti. Öte yandan Avrupalı araç üreticilerinin bu beklentileri karşılaması zorlaştı. Citroën, kullanıcılarına yönelik, yeni, tamamen elektrikli ë-C3 ile bunu yapma cesaretini ortaya koyuyor. Tam donanımlı, özel olarak tasarlanan ve Avrupa’da üretilen konforlu bir B-Hatchback’i, ulaşılabilir fiyatlardan yollara çıkarmaya hazırız” dedi.