Mercedes-Benz Türk'te kadının adı var! Mercedes-Benz Türk'te kadının adı var!

Mercedes-Benz Sprinter Panelvan FL, arka görüş kamerasıyla sürücülerin araçtan inmeden aracın arkasında yeterli alan olup olmadığını görebilme konforu sunan MBUX sistemi ile 2.063.700 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye'de satışta.

Yeni Sprinter FiyatHaziran itibarıyla satışa sunulacak Mercedes-Benz Sprinter Minibüs FL, 3 farklı uzunlukta 10+1 ile 22+1 arasında değişen 13 farklı koltuk konfigürasyonu ile öne çıkarken satış fiyatı 2.749.300 TL'den başlıyor.
Mercedes-Benz Sprinter Minibüs, Türkiye'de Türk mühendisliğiyle minibüs haline çevrilerek Almanya tarafından sertifikalandırılıyor. 
Yeni Mercedes Benz Siprinter2024Çok sayıda yeni dijital ekstraya sahip Sprinter, en güncel nesil MBUX’ın yanı sıra önemli ölçüde geliştirilmiş standart ekipman ve yeni donanım seviyeleri sunuyor.
Modern hafif ticari araç segmentini tanımlayan Mercedes-Benz Sprinter, Hafif Ticari Araçlar’ın satış payının yüzde 50'den fazlasını oluşturuyor. 2024’ün ilk aylarında Avrupa’da satışa sunulan yeni Sprinter, şimdi de müşteri ve endüstriye özgü ihtiyaçlara uyum sağlama yeteneğiyle Türkiye’de yollara çıkıyor. Türkiye’de 2.063.700 TL’den başlayan fiyatlarla satışta olan Mercedes-Benz Sprinter Panelvan FL’in yanı sıra Sprinter Minibüs FL de 2.749.300 TL’den başlayacak fiyatlarla Haziran’dan itibaren satışa sunulacak.

Geniş sürüş portföyü

Yeni Sprinter'ın güvenilir 2,0 litrelik dizel motoru (OM 654), model ve sürüş şekline göre 110 kW, 125 kW ve 140 kW olarak üç farklı güç seviyesinde sunuluyor. 140 kW motorlu tüm modellerde dört tekerlekten çekiş mevcut. Konforlu 9G-TRONIC otomatik şanzıman veya altı ileri manuel şanzıman güç aktarımını sağlıyor.

Başlangıç ve dönüş esnasında çarpışmaları önlemek için tasarlanan yeni sürücü destek sistemleri
Yeni Sprinter'da bulunan ek güvenlik ve yardım sistemlerinin çoğu standart ekipman olarak sunuluyor. Örneğin, standart Aktif Fren Yardımı artık çapraz trafik fonksiyonunu içeriyor. Bu, dikey olarak kesişen araçlara 60 km/s hızla uyarı verebiliyor ve gerektiğinde acil frenleme yapabiliyor. Ayrıca, dönüş yaparken diğer bir araçla çarpışma riski olduğunda, 40 km/s hızla dönerken fren desteği sağlayabiliyor. Başka bir yeni özellik de örneğin yanlış yönde giden araçlar gibi karşıdan gelen araçların yaklaşması durumunda, 70 km/s hızla acil fren yapabilmesi.

Editör: Abdullah KURTAY