Hyundai’den yeni rekor makinesi: IONIQ 5 N Time Attack Hyundai’den yeni rekor makinesi: IONIQ 5 N Time Attack

Atış Yapı ana sponsorluğunda organize edilen Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın 4. yarışı olan 48.Yeşil Bursa Rallisi'nde genel klasman birincisi olan Ali Türkkan-Oytun Albayrak ekibinin ardından, genel klasman ikinciliğini Ümit Can Özdemir-Kutay Ertuğrul ekibi ve üçüncülüğü de Kerem Kazaz-Corentin Slyverstre ekibi kazandı.

Kerem Kazaz71 otomobil ve 142 sporcunun mücadele ettiği 2 günlük 470,46 kilometre uzunluğundaki zorlu rallide 18 yaşındaki Kerem Kazaz (üstteki foto) üçüncülüğün yanı sıra yarışta gençler birinciliğinin de sahibi oldu.

Semih GeylanYarışın 35 yaş üzeri klasik ralli otomobillerine açık historic klasmanı birinciliğini ise Fiat 131 ile yarışan Semih Geylan-Ünsal Deniz (üstteki foto) kazandı.

Taner OrucBu yıl Celal Gülerhan anısına düzenlenen TOSFED Ralli Kupası klasmanında ise Taner Oruç-Onur Sırımoğlu (üstteki foto) birinci, Alp Atak-Alperen Tetik ikinci ve Osman Ceylan-Batuhan Doğan da üçüncü oldular.  TOSFED Ralli Kupası Kadın Pilotlar Birinciliği de Furkan Acar ile yarışan Elif Gizem Filiz'in oldu.

Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası, 14-15 Eylül tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenecek olan ESOK Rally ile devam edecek.

Editör: Rezzan Alavant