ege-rallisi-1

40. Kocaeli Büyükşehir Rallisi 08-10 Aralık'ta 40. Kocaeli Büyükşehir Rallisi 08-10 Aralık'ta

Bu sezon gerçekleşen 5 ralliyi de kazanan Avcıoğlu-Korkmaz ekibi, Ege zaferi ile bir yarış kala Shell Helix 2022 Türkiye Ralli Şampiyonluğu’nu da matematiksel olarak garantilemiş oldu.

burak-cukurova

BC Vision Motorsport’tan Burak Çukurova-Burak Akçay (üstteki foto) ekibinin ikinci sırada tamamladığı rallide, podyumun üçüncülük basamağında Castrol Ford Team Türkiye’den Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı (alttaki foto) ekibi yer aldı.

umit-can-ozdemir

bugra-can-kilic

İzmir Seferihisar’da iki gün boyunca büyük çekişmeye sahne olan rallide, Sınıf 4 ve iki çeker klasmanında GP Garage My Team’den Buğra Can Kılıç-Yusuf Çalık (üstteki foto), Sınıf N’de aynı takımdan Sinan Soylu-Ali Tuğrul Kaya (alttaki foto), Sınıf 3’te Castrol Ford Team Türkiye’den Serhan Türkkan-Koray Akgün ve Sınıf 5’te de Clio Trophy Turkey adına yarışan Tuncer-Asena Sancaklı çifti birinciliğe uzanan ekipler oldular.

sinan-soylu

Rallinin markalar birincisi Castrol Ford Team Türkiye ve takımlar birincisi Toksport WRT olurken, genç pilotlar birinciliğini Castrol Ford Team Türkiye’den Efehan Yazıcı, kadın co-pilotlar birinciliğini de Asena Sancaklı elde etti.

ege rallisi historic

Kısa adı EOSK olan Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından ICRYPEX ve Royal Teos Thermal Resort Clinic & Spa sponsorluğunda düzenlenen Royal Teos 31. Ege Rallisi, klasik ralli otomobillerinin mücadele ettiği historic ralli klasmanına da puan verdi. Parkur Racing’den Üstün Üstünkaya-Kerim Tar (üstteki foto) 1976 model Ford Escort MK2 ile bir kez daha historic genel klasman ve Kategori 2 birinciliğini kazanarak şampiyonluk yolunda büyük bir avantaj elde ettiler. Peugeot 205 GTI ile Tan-Selda Çağlayan çifti genel klasman ikinciliği ve Kategori 1 birinciliğini kazanırken, Murat 124 ile yarışan Onur Çelikyay-Serdar Canbek (alttaki foto), Ege’den historic klasmanı üçüncüsü olarak ayrıldılar.

onur-celikyay

62 otomobil ve 124 sporcunun katıldığı Royal Teos 31. Ege Rallisi’nde Oğuz Gürsel TOSFED Ralli Kupası klasmanında, sezon başından beri liderliğini koruyan Castrol Ford Team Türkiye pilotları Hakan Gürel-Çağatay Kolaylı İzmir’den de genel klasman ve Kategori 2 birincisi olarak ayrılarak kupaya bir adım daha yaklaşmış oldu. Aynı takımdan Levent Şapçılar-Deniz Gümüş’ün ikinciliği ve Kategori 4 birinciliğini kazandığı kupanın üçüncüsü ise GP Garage My Team’den Erhan Akbaş-Ersen Yıldız oldu. Kategori 3’te 2019 sezonunda TOSFED Yıldızını Arıyor projesini kazanarak kartingden ralliye geçen Akın Can Kiper-Efe Eryalaz, Kategori 1’de de Clio Trophy Turkey adına yarışan Evren Olcay-Yener Kaya Teos Marina’daki finiş podyumuna ilk sırada ulaşan ekipler oldular.

Shell Helix 2022 Türkiye Ralli Şampiyonası, 12-13 Kasım tarihlerinde İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından düzenlenecek olan 42. İstanbul Rallisi ile sona erecek.

ege-rallisi-podyum

Ege Rallisi Genel Klasman’da ilk üçe giren ekipler birlikte…