Alfa Romeo'nun yeni kompakt spor otomobili Milano, Junior oldu! Alfa Romeo'nun yeni kompakt spor otomobili Milano, Junior oldu!

Tonale, kompakt SUV segmentinde,  “2022 En İyi Yeni Tasarım İnovasyonu” kategorisinin kazananı oldu. Markanın ilk elektrikli modeli olan Tonale, bu yıl 22. kez düzenlenen ödül organizasyonunda yüzde 30,2 oy oranıyla rakiplerini açık ara geride bıraktı.

alfa romeo tonale_2Alfa Romeo’nun dönüşümünü temsil eden, kompakt SUV’si  Tonale, “autonis” tasarım yarışmasının kazananlarından biri oldu. Markanın “autonis” seçimlerinde on yıldan daha uzun süredir devam eden galibiyet serisini sürdüren Tonale’yi,  “auto motor und sport” dergisinin 14 binden fazla okuyucusu, kompakt SUV kategorisinde “2022 En İyi Tasarım İnovasyonu” seçti. Markanın ilk elektrikli modeli olan Tonale, yüzde 30,2 oy oranıyla rakiplerini açık ara geride bıraktı.

Stuttgart’taki ödül töreninde değerlendirmede bulunan Alfa Romeo Tasarım Sorumlusu Alessandro Maccolini: “Alfa Romeo’nun 'autonis' tasarım yarışmasında kazandığı zaferler bir gelenek halini aldı ve bizleri gururlandırıyor. Alfa Romeo Tonale’nin geçmişte markamızın diğer modelleri kadar “auto motor und sport” okuyucularını etkilemesinden çok memnunum. Alfa Romeo Tonale ile yenilikçi teknoloji ve ileri seviyede işlevselliği tipik İtalyan tasarımıyla birleştirmeyi bir kez daha başardık. Centro Stile Alfa Romeo’daki çalışmalarımıza yönelik bu muhteşem iltifat için en içten teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

alfa romeo tonale_1Alfa Romeo düzenli olarak, bu yıl 22. kez düzenlenen “autonis” tasarım ödülünün kazananları arasında yer alıyor. Geçmişte, auto motor und sport okuyucuları, Giulietta, MiTo, Giulia ve Stelvio olmak üzere farklı Alfa Romeo modellerini yılın “En İyi Tasarım İnovasyonu” olarak seçmişti. 2022 yılında “autonis” için on bir kategoriden 92 yeni model okuyucular tarafından oylandı.