Kiralabunu ile Honda Motosiklet arasında iş birliği Kiralabunu ile Honda Motosiklet arasında iş birliği

Otomotiv Dünyasında bir ilk yaşandı. Aylar önce lansman duyuruları yapılan Alfa Romeo Milano'nun tanıtımından kısa bir süre sonra Stellantis ile İtalyan hükümeti arasında modelin ismine ilişkin tartışma başladı. İtalya Sanayi Bakanı, Polonya'da üretileceği için Milano'yu yasa dışı ilan etti.

Geçtiğimiz haftanın büyük haberi ve bu yılın en önemli haberlerinden biriydi Alfa Romeo Milano'nun Dünya Lansmanı... İtalyan firmanın ilk şehir içi SUV'u İtalya'da değil, Polonya'nın Tychy kentindeki Stellantis fabrikasında üretilen ilk elektrikli otomobili olacaktı.

Alfa Romeo Milano'nun resmi sunumu yapıldı. Alfa Romeo'nun yeni kompakt spor otomobili Milano, ismi ve İtalya dışında  üretilmesi kararı İtalya Hükümetini iyice kızdırdı. Alfa Romeo'nun geleceği için en önemli haftalardan birinde, bir İtalyan hükümet yetkilisi, Markanın yakın zamanda tanıtılan yeni kompakt spor otomobili için seçtiği “Milano” isminin kullanımının kanunen yasak olduğunu açıklaması Stellantis'e geri adım attırdı ve Milano isminden vazgeçildi. Ve, Alfa Romeo'nun küçük SUV'u artık Junior oldu.

İtalya dışında üretilecek Alfa Romeo Junior 30 bin Euro'dan satılacak.