Borusan EnBW Enerji, Nisan ayında Akbank, EBRD (Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası)/FMO (Hollanda Girişimci Kalkınma Bankası), Garanti Bankası, ICBC Turkey, Türkiye İş Bankası, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), Yapı Kredi ile toplam 600 milyon dolar finansman sözleşmesine imza attığını duyurmuştu.

Ocak ayında Otomotivde üretim ve ihracat azaldı Ocak ayında Otomotivde üretim ve ihracat azaldı

borusan odulŞirket sağladığı finansmanla Türkiye’nin ve dünyanın sürdürülebilirliğine doğrudan katkı sağlayan yenilenebilir enerji yatırımlarını ve yeni iş alanlarındaki çalışmalarını yürüteceğini ve  yenilenebilir enerji yatırımlarının yanında bu sektörde özellikle saha rollerinde çalışan kadın istihdamını artıracak çalışmalar da yapacağını da açıklamıştı.

Şirket bu finansman anlaşması ile geçtiğimiz günlerde açıklanan 2023 Türkiye Bonds, Loans & ESG Capital Markets CEE, CIS & Türkiye Ödülleri kapsamında “Yılın Enerji Finansmanı Anlaşması” ödülünü kazandı.

enis amasyalıÖdülden ötürü mutluluklarını dile getiren Borusan EnBW Enerji Genel Müdür Enis Amasyalı “Borusan EnBW Enerji olarak 12 enerji santralinden oluşan yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı kurulu gücümüz ve portföyümüz ile Türkiye’nin ve dünyanın sürdürülebilirliğine doğrudan katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Editör: Abdullah KURTAY