Renault Grubu'nun markaDacia'da pazara sunulan son modellerinin tasarımında öne çıkan çekicilik, sadelik ve özgün hatlar dikkatlerden kaçmıyor. Markanın birden fazla modelinde yaşatılan macera ruhu yeni tasarım anlayışının ürünü.

İngiltere doğumlu Miles Nürnberger, Haziran 2021'den bu yana Dacia'da Tasarım Sorumlusu olarak görev yapıyor. Aston Martin'de 14 yıldan fazla çalışan Nürnberger, şimdi araçları fiyatını artırmadan tasarımlarıyla daha fazla çekici hale getirebilmek için çaba harcıyor.

dacia tasarim

Dacia tasarımcısı Miles Nürnberger, "İyi tasarım daha pahalıya mal olur inancını Dacia'da kırıyoruz"

Nürnberger "18 yıl önce, Dacia tasarımının sıcak olmadığı hemen fark ediliyordu. İlk nesil Logan'ın öncelikle piyasadaki en ucuz araç olması amaçlandı. Ancak, birkaç yıl boyunca ve özellikle mevcut seriyle (Duster, Sandero, Jogger) Dacia'nın tasarımı gerçekten çekici hale geldi. Elbette bu dönüşüm bir gecede olmadı. Dacia model geliştirmede yenilikler sunuyor" diyor...

dacia haberleri

Dacia garanti süresini 5 yıla çıkardı Dacia garanti süresini 5 yıla çıkardı

Sade ve özgün, işte Dacia'nın gücü

Miles Nürnberger, "Markanın tasarım özelliği, modellerimizi öne çıkarıyor. Duster 'gerçek' bir arazi aracıdır, Jogger ise 'gerçek' bir aile otomobili. Dacia'da ne görmek istiyorsanız onu yaratıyoruz. Bu ilkeden ilham alıyoruz.

Dacia, temelden kaynaklanan çok pratik bir bakış açısına sahiptir. Dacia bir meydan okumadır. Aston Martin'de bir tasarlayıp çok satabilirsiniz. Dacia'da tam tersi. Çok tasarlayıp, çok satmak gerek.. Ve bu hiç de kolay değil!"

Dacia Jogger: Pragmatik bir tasarım

Jogger aslında markanın çok net bir tasarım rotası: Onun çizgisi; sağlamlık ve harika dış mekan hissini vermesidir… Sadelik ve özgünlük, markanın çekiciliğini yansıtıyor.