Doğuş Otomotiv Plus’ın doğa ve çevrenin korunması, sürdürülebilirlik konularında farkındalık yaratmak amacıyla, doğa ve yaban hayatı fotoğrafçısı Alper Tüydeş’le birlikte gerçekleştirdiği ‘Doğaya Kanat Açtık’ projesi, yeni bir çalışmayla farklı bir alana taşınıyor.

Alper Tüydeş ve konukları

Bu yıl ikinci yılı olmasına karşın Türkiye’de yerleşik veya göçmen 400’e yakın kuş türünün gözlemlenerek kayıt altına alındığı proje; sergiler, atölye çalışmaları ve doğayı korumak konusunda gönüllü ve bu konuda çalışmalar yapan okullarla yürütülen "Doğaya Kanat Açan Okullar" gibi çalışmalarına bir yenisi ekliyor: Havadan Sudan Kuştan Sohbetler…

Bu çalışmada Alper Tüydeş, doğaya, çevre korumaya, iklim değişikliğine, yaban hayatına farklı bir pencereden bakıyor. Ve kendisine bu konulara gönül vermiş ünlü isimler eşlik ediyor. Tüydeş’in bazı konuklarıyla evlerinde veya bahçelerindeki, bazı konuklarıyla birlikte yaptıkları kuş gözlemleri sırasındaki sıcak ve samimi sohbetlerde havadan, sudan ve elbette kuşlardan konuşuluyor.

Grande Panda elektrikli, 320 km menzili ile geliyor Grande Panda elektrikli, 320 km menzili ile geliyor

İlk konuklar Serdar Erener - Nil Karaibrahimgil çifti

Havadan, Sudan, Kuştan sohbetlerinin ilkinde Alper Tüydeş, Serdar Erener ve Nil Karaibrahimgil’in çiftliğine konuk oluyor. Çiftin doğayla iç içe yaşamlarında karşılaştıkları, zorluklardan, unutulmayacak anılara kadar birçok konunun konuşulduğu ilk program, YouTube platformunda Doğuş Otomotiv’in youtube kanalından izlenebilir.

Editör: Rezzan Alavant