Hyundai Yeni TUCSON satışa sunuldu Hyundai Yeni TUCSON satışa sunuldu

Türk tedarik sanayinin öncü şirketlerinden Ecoplas, yatırımlarına son sürat devam ediyor. 2020’de Sakarya’daki ikinci fabrikasıyla üretim kabiliyetini geliştiren Ecoplas, şimdi de Gebze Fabrikası’nı yaptığı 10 milyon Euro’luk yatırımla hem yenileyerek yeni yerine taşıdı hem de üretim hattını genişletti. Yeni yatırımla birlikte ihracat yaptıkları fabrikalar arasına Ford’un Romanya’daki tesisini de eklediklerini söyleyen Ecoplas Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yazıcı, “Ayrıca Toyota’nın başta Türkiye olmak üzere Fransa, İngiltere, Rusya, Güney Afrika ve Japonya’daki fabrikalarına da parça üretiyoruz. Üretim kalitemiz, maliyet yönetimi ve müşteriye zamanında ürün teslimatı becerimiz, 2021-2022 döneminde bize 7 ödül kazandırdı” dedi.

ecoplas kemal yazici

Dünyanın önde gelen otomotiv üreticilerine yönelik parçalar üreten Türk tedarik sanayi şirketi Ecoplas, üretim tesislerine yatırım yapmaya devam ediyor. Otomotiv markalarına yönelik iç ve dış giydirme parçaları, hava üfleçleri, orta konsol, boyalı parçalar gibi geniş bir çerçevede üretim yapan Ecoplas, Gebze Fabrikası’na yaptığı yeni yatırımıyla üretim çeşitliliğini de artırdı. 2020 yılında ikinci üretim tesisi olarak Sakarya Fabrikası’nı 50 milyon liralık yatırımla hayata geçiren Ecoplas, şimdi de Gebze Fabrikası’nı 10 milyon Euro yatırımla yenileyerek yeni yerine taşıdı.

Ford’un Romanya Fabrikası’na ihracat başlıyor!

Yeni yatırımla birlikte üretim yeteneklerini artırdıklarını söyleyen Ecoplas Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yazıcı, “Gebze fabrikamızda plastik enjeksiyon, boya ve montaj hattımızla dünyanın önde gelen otomotiv markalarına üretim yapıyoruz. Yeni yatırımla birlikte hatasız üretim ve yüksek kalite anlayışımızı destekleyecek Elektronik PCB Dizgi Hattı’nı da devreye almış olduk” dedi. Toyota’nın en önemli tedarikçileri arasında yer aldıklarını vurgulayan Ecoplas Başkanı Kemal Yazıcı, Toyota’nın hem Türkiye’deki fabrikasına parça tedariki yaptıklarını hem de Fransa, İngiltere, Güney Afrika ve Japonya’daki fabrikalarına parça ihraç ettiklerini belirterek, yeni dönemde Ford’un Romanya Fabrikası’na da ihracata başlayacaklarını kaydetti.

7 farklı ödülle kalitemiz tescillenmiş oldu!

Şirket olarak 2021-2022 dönemlerinde de ödülleri toplamaya devam ettiklerini ifade eden Kemal Yazıcı, “Bu dönemde Toyota Motor Europe ve Toyota Boshoku Europe’ten toplam 7 ödül aldık. Bu ödüllerle Ecoplas, üretimlerindeki kaliteyi ortaya koyduğu gibi maliyet yönetimi ve müşteriye zamanında ürün teslimatı becerisini de tasdik ettirmiş oldu” diye konuştu. Söz konusu ödüllerle Avrupa bölgesinin en iyi firmaları arasında öne çıktıklarını söyleyen Kemal Yazıcı, “Bu ödüller aynı zamanda, Türk otomotiv tedarik sanayisinin Avrupa ve dünyadaki önemli bir başarısı. Bir Türk firması olarak; birçok alanda Avrupalı rakiplerimizin önünde olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.  

Ecoplas Hakkında
Ecoplas, otomotiv endüstrisi için plastik parça ve sistemleri tasarlamak ve üretmek üzere 2007 yılında kuruldu. Şirket, plastik enjeksiyon, kompozit pres şekillendirme, tampon baskı, montaj operasyonları ve boya gibi farklı üretim prosesleri ile otomotiv endüstrisi için iç ve dış parçalar üretmektedir. Yeni teknolojilere yönelik elektronik parça Ar-Ge ve üretim yatırımları devam etmektedir.  Gebze ve Sakarya Organize Sanayi Bölgesi’nde olmak üzere iki ayrı fabrikasında üretim yapan Ecoplas, 40 - 1300 ton aralığında enjeksiyon makinesi parkuruna sahiptir. Şirketin iç ve dış parça boya işlemleri için hem Gebze ve hem de Sakarya’daki fabrikasında boyahane tesisleri bulunmaktadır. Ayrıca Ecoplas, ihracatı arttırmak üzere Avrupa’da devreye aldığı depo operasyonu ile müşterilerine sıralı sevkiyat hizmetini başarı ile sunmaktadır. Yüksek donanımlı teknik ekibi ve güçlü proje ekibi ile otomotiv endüstrisine hizmet veren şirket, kendi kalıplarını üretebilmek ve diğer plastik enjeksiyon firmalarını desteklemek üzere de kalıp tasarım ve üretim firması (Sensei Tooling) için yatırım yapmıştır. Tüm bunlarla birlikte Ecoplas, Kojima Ind (Japonya) ile teknik iş birliği anlaşması kapsamında Toyota ve diğer müşteriler için Kojima teknolojisi ile çözümler sunmaktadır.