Ferrari Purosangue-1

11 uzman gazeteciden oluşan jüri

ferrari SUV
Jüri, Ferrari Purosangue'nin Seri Üretim Otomobil kategorisini kazanma nedenini “Otomobil gerçekte olduğundan daha kompakt görünmesini sağlayan olağanüstü oranlara sahip. Gerçek bir Ferrari olan Purosangue, özenle tasarlanan ve estetik açıdan büyüleyici kapı açma sistemi sayesinde rahat erişimi, yolcu alanı ve konforuyla sınıfının en iyisi ve kendisiyle benzer boyutlara sahip diğer otomobillerden ayrışıyor” sözleriyle açıkladı.Ferrari Purosangue 4 kapılı

Ferrari, XX Programı'nın ilk yol modellerini tanıttı Ferrari, XX Programı'nın ilk yol modellerini tanıttı

Purosangue İsmi İtalyanca'da "safkan" anlamına geliyor

Ferrari Baş Tasarımcısı Flavio Manzoni ise “Ferrari Tasarım Merkezi'ne verilen bu uluslararası ödül, ekibin her üyesinin tutkusunu besliyor ve yeni yaratıcı fikirler için bizi cesaretlendiriyor” diye konuştu.
Ferrari’nin Tarihindeki ilk dört kapılı ve dört kişilik model; Purosangue İsmi İtalyanca'da "safkan" anlamına gelen Purosangue, sadece performans, sürüş keyfi ve konforu mükemmel bir uyum içinde sunmakla kalmıyor, aynı zamanda adına yaraşır bir şekilde markanın ikonik DNA'sını koruyor. Ferrari Purosangue, modern tasarım mimarisi sayesinde, benzersiz konfor ile tüm Ferrari'lerin imzası olan sürüş heyecanını mükemmel birleştiren çok yönlü bir otomobil. Otomobilin şık ve atletik dış tasarımı, diğer dört kapılı ve dört koltuklu otomobillerin tasarımından radikal bir şekilde ayrışıyor. Mükemmel yolcu yaşam alanı ve konfor sunan lüks bir kabinle kusursuz bir şekilde birleşiyor. İkonik V12 motorla donatılan Purosangue, segmentindeki en güçlü ve hızlı model olarak da otomotiv endüstrisinde yeni standartları belirliyor. Sadece olağanüstü hızlı ve çevik bir otomobil değil, aynı zamanda tüm yolculara konforlu bir araç içi deneyim sağlayan iç mekana sahip ilk dört koltuklu Ferrari oluşuyla da bir ilki temsil ediyor.

Editör: Abdullah KURTAY