FIAT’tan farklı bir özel seri, Egea Limited FIAT’tan farklı bir özel seri, Egea Limited

Fiat markasının patronu Olivier François, İngiliz gazetecilere verdiği röportajda Fiat'ın 2024 yılının başında pazarda yer alacak iki yeni SUV'un üretileceğinin sinyalini verdi. İtalyan üreticinin gelecek yıllardaki ürün stratejisi hakkında üstü kapalı bilgiler veren Olivier François, Centoventi konseptinden ilham alınan iki ayrı SUV'un yolda olduğunu söyledi.

Diğer markalarının aksine, bilindiği gibi İtalyan otomotiv devi Torinolu Fiat, SUV konusunda şimdiya kadar oldukça ketum kalmıştı. Olivier François, Fiat'ın B ve C segmentlerinde (Peugeot 308 ve 3008'in segmentlerinde) gelişeceğini belirtirken; D segmentinin Citroën'in (yeni C5 X) koruma alanı olarak kalacağını ve üst D segmentinde değil, B ve C segmentlerine odaklanacağının altını çizdi.

Fiat'ın küçük SUV'u Panda'nın yerini alacak

Olivier François, 3 yeni SUV ile pazarda öne çıkacaklarını, şu anda sadece SUV olarak 500X'e sahip olduklarını belirtirken, iki yıl içinde en az 3 yeni SUV araca sahip olacaklarını söyledi. Centoventi konseptinden ilham alınan küçük bir SUV Panda'nın yerini alacak. Ve ayrıca yepyeni bir Crossover'ın de startı verilmek üzere.

Yeni model yelpazesi

Önümüzdeki birkaç yıl içinde gelecek olan 4 yeni modeli pazara sunacak olan Fiat, bunlardan ilkini 2023'te devreye alacak; Punto büyüklüğünde ama Punto olarak adlandırılmayacak!.. Olivier François, "en az iki otomobilin 2019 Konsept Centoventi konseptinden çok etkileneceğini" belirtti. Bunlardan biri belli, geleceğin Panda'sı olacak.