Formula 1 Monaco GP'sinde son sözü kim söyleyecek? Max Verstappen mi, Fernando Alonso mu, Charles Leclerc mi ya da bir Lewis Hamilton sürprizi yaşar mıyız?

Monaco GP'sinde son sözü kim söyleyecek? İbre en önden start alacak Max Verstappen'den yana. Çünkü Monaco klasiği "Pole pozisyonunu alan, yarışı kazanır!.." İstatistikler öyle söylüyorsa da Alonso ve Leclerc, hatta Lewis Hamilton'ın da sürpriz yapıp yarışı kazanma ihtimali var.

Verstappen mi, Alonso mu?

Verstappen şampiyonada fire vermek istemiyor. Alonso ise en azından sezonu ikinci sırada bitirmek istiyor. Mutsuz bir Leclerc kendi evinde kazanmak için varını yoğunu ortaya koyacak, onun için hata yapma olasılığı oldukça fazla. Alonso elbette temkinli yarışacak. Startta Verstappen'i geçse bile yarış içinde Verstappen'in baskılarına fazla direnç göstermesi pek mümkün değil. Amacı mutlak podyum olacak. Hamilton karmaşa, ya da kapsamlı bir kazadan sıyrılıp, yarışta favori haline gelebilir. Alpine takımı pilotları Ocon ve Gasly de patlamaya hazır konumdaymış görünümü veriyorlar.

F1 tutkunları 39 bin toplam bir nüfusa sahip Monaco prensliğindeki yarışa odaklanmış durumda. Gelirinin tümünü turizmden sağlayan Monaco'da asgari ücret 2168 Dolar. Nüfusunun yüzde 70'i Monacolu ve Fransız. 

Ferrari Sainz ile sezonun ilk zaferine Singapur'da ulaştı Ferrari Sainz ile sezonun ilk zaferine Singapur'da ulaştı

Ve yarış: Monaco GP'si Türkiye Saatiyle saat 16'da. S Sport 2'den canlı yayınlanacak...