Yapılan değerlendirmeler neticesinde Goodyear UltraGrip Performance 3’ün, menzil kaybı yaşatmadan dengeli bir kış performansı sunduğu, bu özelliğiyle rakiplerini geride bırakarak elektrikli araç sürücüleri için iyi bir seçim olduğu belirtildi.

Goodyear lastiğini kış özellikleri, yüksek kilometre performansı, kısa fren mesafesi ve konfor sunan dengeli bir premium lastik olarak ‘Kesinlikle Tavsiye Edilir’ olarak nitelendiren test uzmanları, UltraGrip Performance 3'ü çevreye duyarlı, sürdürülebilir ve güvenli hareket kabiliyeti nedeniyle de "Örnek Teşkil Edecek" bir ürün olarak belirledi.

Kamp ve karavan tutkunları İzmir'de buluşuyor Kamp ve karavan tutkunları İzmir'de buluşuyor

Popüler otomobiller için son teknoloji kış lastiği 

Goodyear’ın, UltraGrip Performance 3 lastiği, sırt desenindeki yoğunluğu artırılmış kılcal kanallar sayesinde optimum çekiş ve yol tutuş sağlayan Snow Protect teknolojisine sahip. Omuz kenarındaki 'kar pençeleri' adı verilen, daha uzun ve yumuşak olan olukları lastiğin karda performansını artırıyor.

Fark yaratan bir diğer teknoloji ise su dağılımı sağlamasına yardımcı olan lastik ayak izini optimize etmek için geliştirilen Wet Grip+ teknolojisi: Bu sayede ıslak yüzeylerde su yana doğru itiliyor, suda kızaklama riski azaltılıyor ve ıslak sürüş koşullarında üstün performans elde ediliyor.
Ayrıca, omuz kısmında yer alan 3D kılcal kanallar lastik sertliğini artırarak, kuru yollarda performansı iyileştiriyor.

Elektrikli araçlar için de ideal

Verimliliği artıran ve iç gürültüyü azaltan özel lastik özellikleri sayesinde UltraGrip Performance 3 kış lastiği aynı zamanda elektrikli araçlara da uygun. UltraGrip Performance 3, Alfa Romeo Giulia, Audi A6/S6, BMW i4 M50, BMW 4 serisi Gran Coupé, CUPRA Formentor, Tesla Model S Plaid veya Smart #1, Toyota Aygo X veya Volvo C40/XC40 gibi pazardaki en yeni ve en popüler araçlara uygun.

"Sürekli performans ve verimlilik arayışının bir sonucu"

Test sonuçlarını değerlendiren Goodyear Tüketici Teknolojisi Avrupa Kıdemli Direktörü Laurent Colantonio, "Goodyear'ın test ödülleri serisinin devam ettiğini görmek son derece mutluluk verici. Ürünlerimizin en iyi performans gösterenlerden biri olduğunun yanı sıra, sürdürülebilir mobilite için maksimize edildiğini de kanıtlıyoruz. Bu ödül, Goodyear'ın her tasarımı için yaptığı, sürekli performans ve verimlilik arayışının bir sonucu” dedi.