Olağanüstü teknolojik özelliklerle donatılan BF350, üstün performansı ile Honda’nın dıştan takmalı deniz motorlarında bugüne kadar ki en yüksek gücü sunuyor.

Anadolu Grubu’nun otomotiv çatısı altında faaliyet gösteren şirketlerinden Anadolu Motor, Honda Marine’in yeni nesil ‘V8 dıştan takmalı motoru BF350’yi, Cenova Uluslararası Boat Show'da düzenlenen dünya prömiyeri ile tanıttığını açıkladı.

Honda’nın en güçlü motoru

Olağanüstü teknolojik özelliklerle donatılan BF350(350 HP), üstün performansı ile Honda’nın dıştan takmalı deniz motorlarında bugüne kadar ki en yüksek gücü sunuyor.

VTEC™ (Değişken Zamanlamalı Supap Kontrol Sistemi) teknolojisine sahip V8 motorla güçlendirilen BF350 (350 HP); yüksek performansı, düşük ses ve titreşim seviyeleri ile tekne kullanıcılarına konforlu ve heyecan verici bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Honda Motor Avrupa Baş Mühendisi ve Başkanı Katsuhisa Okuda, 350 beygir gücündeki BF350 motoru; Honda Marine’nin müşteri deneyimini iyileştirme konusundaki kararlılığının, hassas mühendislik anlayışının ve inovasyon kabiliyetinin bir sonucu olarak değerlendiriyor.

Elektrikli araçlarla uyumlu yaz lastiği Bridgestone Turanza 6 Elektrikli araçlarla uyumlu yaz lastiği Bridgestone Turanza 6

Honda Marine distan takmaliMüşteri deneyimini geliştirmeyi ve kullanım kolaylığını artırmayı hedefliyor

60 derece açılı 5 litrelik silindir hacimli V8 motora sahip olan BF350’nin BLAST™ (Düşük Hızlarda Güçlendirilmiş Tork) modunda çalışma özelliği, anında ve güçlü bir hızlanma sağlıyor. Sabit hızlarda ise ECOmo devreye girerek, yakıt tüketimini düşürüyor. Ekstra güç gerektiğinde VTEC™ teknolojisi, her RPM aralığında performansı optimize ederek, benzersiz bir; güç, tork ve verimlilik sağlıyor.

Honda Marine'in BF350(350 HP) modeli; Cruise Control (Hız Sabitleyici Sistem), Tilt Limit ve Trim Support (Trim desteği) gibi akıllı sistemlerle de müşteri deneyimini geliştirmeyi ve kullanım kolaylığını artırmayı hedefliyor. Ekrandan Cruise Control (Hız Sabitleyici Sistem) öğesini seçip, seyir hızını ayarlamak mümkün. Tilt limit ise yanaşma esnasında tekne ve motorda oluşabilecek hasarları engellemek adına daha önceden ayarlanan trim açısına kadar motoru kaldırıyor. Trim limiti aktif etmek için düğmeye iki kere basmak yeterli oluyor. Trim Support ise yakıt tasarrufu sağlanmasında önemli rol oynuyor. Sisteme entegre edilen O2 sensörü, yakıt tüketimini sudaki oksijen seviyelerine göre ayarlayarak, yanma verimini optimize ediyor.

Honda Marine V8V8 dıştan takmalı motora, yeni BF350 (350 HP) kontrol ünitesi eşlik ediyor. BF350 motor kontrol ünitesi, IST (Akıllı Vites Değiştirme ve Gaz Kelebeği) özelliğine sahip olmakla birlikte birden fazla motoru tek bir kolla kontrol etme avantajı sunuyor.

Honda Marine, V8 dıştan takmalı motor BF350’nin (350 HP) suyla uyumlu ince silueti ile yeni ve kendine özgü bir tasarım sunuyor. Akuamarin gümüşü veya grand prix beyazı ile kaplanan motor, üç boyutlu krom kaplama logosu ve estetik tasarımı ile büyük beğeni topluyor.

  • Honda’nın V8 dıştan takmalı motoru BF350 (350 HP), Anadolu Motor güvencesiyle 2024 yılının Şubat ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak.
Editör: Rezzan Alavant