UITP Küresel Toplu Taşıma Zirvesi’ne çıkarma yapan Karsan, 6 metrelik e-JEST, 8 metrelik Otonom e-ATAK ve 12 metrelik e-ATA Hydrogen modellerini katılımcıların beğenisine sundu.

karsan_3Fuarda uluslararası basın mensuplarının katıldığı toplantı kapsamında Karsan’ın, tüm boyutlarda sunduğu elektrikli modelleriyle Avrupa’nın ilk ve tek markası konumunda olduğunu söyleyen Karsan CEO’su Okan Baş, “Dünyanın 20 farklı ülkesinde 700 adet Karsan markalı elektrikli minibüs ve otobüs hizmet veriyor. Bu yüzde 100 yerli bir Türk markası olarak bizim için çok büyük bir gurur. Avrupa ve ABD’de yolcu taşıyan Autonomous e-ATAK ile ilkleri başararak otonom ulaşım alanında da bir adım öndeyiz. Bunların yanında, yatırım yaptığımız hidrojen teknolojisinde de, sektörün zirvesindeyiz. Fuarda sergilediğimiz 12 metrelik e-ATA Hydrogen modelimiz sınıfının en iyi menzili ve yolcu kapasitesi ile de rakiplerinden bir adım önde” dedi.

Peugeot'nun yenilenen ticari araç modelleri Türkiye'de Peugeot'nun yenilenen ticari araç modelleri Türkiye'de

Autonomous e-ATAK’a, bir ödül de UITP’den!

karsan_2-1Tüm ulaşım çözümlerini, sektör yetkililerini, operatörleri ve katılımcıları bir araya getiren fuar, sürdürülebilir mobilite alanında dünyanın en büyük etkinliği olarak dikkat çekiyor. Entegre ulaşım platformları ve yeni ulaşım hizmetlerinin tanıtıldığı, “Şehrin Parlak Işığı” temasıyla kapılarını açan fuarı Karsan, yeni bağlantılar kurmak için önemli bir fırsat olarak değerlendiriyor.

UITP kapsamında toplu taşımada çığır açan yenilikçi teknolojisi ile sürücüsüz Otonom e-ATAK’a, Özel Takdir Ödülü’nün takdim edildiğini de açıklayan Okan Baş, “Birbirinden iddialı ve ödül avcısı modellerimizle Avrupa’nın ardından Kuzey Amerika pazarında da dikkatleri üzerimize çekmeyi başardık. e-JEST ve e-ATAK modellerimiz, Avrupa’da kendi segmentinin en çok tercih edilen elektrikli araçları olarak öne çıkıyor. Kısa bir süre önce giriş yaptığımız Kuzey Amerika pazarında ise, bölgenin ilk elektrikli minibüsü olan e-JEST ile Karsan olarak pazardaki elektrikli dönüşümüne öncülük ediyoruz” diye konuştu.