Ulumotor'un distribütörü olduğu Leapmotor'un en küçük elektrikli modeli T03'ün Türkiye lansmanı Mayıs başında İstanbul'da yapıldı. Aslında normal bir lansman görüntüsü verse de, T03'ün Türkiye macerası başlamadan yaşadıkları asıl konuşulması gerekenlerdi. elektrikli T03 fiyat

Hedef herkesi otomobil sahibi yapmaktı

Ulu Motor CEO’su Mahmut Ulubaş, 417 km menzile sahip T03'ü Türkiye'de herkesin otomobil sahibi olabileceği bir fiyat poilitikası ile satışa sunmayı hedeflediklerini ancak, satışa başlayacakları günün akşamı Çin'den ithal edilen araçlara gümrük vergisi oranının yüzde 50'ye çıkarılmasına dikkat çekti.

Ön siparişe açıldı: Leapmotor T03’ün fiyatı belli oldu!  Ön siparişe açıldı: Leapmotor T03’ün fiyatı belli oldu! 

Mercedes-Benz’in Türkiye'de en çok satılan elektrikli modeli! Mercedes-Benz’in Türkiye'de en çok satılan elektrikli modeli!

Ulubaş, özel sorumuz üzerine  aracın yüzde 50 gümrük vergisiyle fiyatının 613 Bin TL'ye yükseldiğini ve bunun üzerine ayrıca yüzde 10 ÖTV ve yüzde 18 KDV eklendiğini belirtti.

Durum böyle olunca aracın üzerindeki toplam vergi yükü 3'te 2'ye çıktı. Başka bir ifadeyle 400-450 Bin TL bandında satılabilinecek elektrikli T03, bir anda karşımıza 849 Bin TL'lik bir fiyatla çıkıverdi.

Yerli üretim kollansın ama...

Şu anda Türkiye'de Togg haricinde elektrikli binek araç üreten bir marka yok. Ford'un hafif ticari araçlarını saymazsak eğer! Togg'un ürettiği elektrikli araçlar zaten dar gelirli vatandaşın kolay kolay ulaşabileceği bir araç olmadığına göre, uygulamadan yine uçan fiyatlar yüzünden otomobil alamayanlar zarar görmüş oldu.elektrikli T03 donanım ve fiyat

Peki Leapmotor T03 kaç TL'lik elektrik tüketiyor?

Leapmotor'un elektrikli T03'ü normal prizle şarj yaptığınızda 100 km'de size tüketim maliyeti sadece 19 TL. Yani 1 litre benzin fiyatına 100 km menzil!..

Türkiye'de satılan araçları KİM ALIYOR? Türkiye'de satılan araçları KİM ALIYOR?

 KISACA LEAPMOTOR T03

3620 mm’lik uzunluğu, 1652 mm’lik genişliği ve 1577 mm’lik yüksekliğe sahip. Araç 36 dakikalık sürede yüzde 30’dan yüzde 80’e, 45 kW’lık hızlı DC şarj istasyonlarında bataryalarını doldurabiliyor. 80 kW maksimum güç ve 158 Nm maksimum tork değerleri sunan güç paketi, yüzde 92,6’ya varan verimliliğe sahip.

41.3 kW’lık bataryasıyla, WLTP City ölçümlerine göre şehir içinde 417 km’lik menzil sağlayabilen Leapmotor T03; spor, standart ve ekonomik olmak üzere 3 sürüş moduyla seyahat imkânı veriyor.