Leclerc yol ayırımında mı? Sevin, sevmeyin. Leclerc bir yetenek. Genç bir yetenek. Kariyerini bir anlamda Ferrari yok etti desek abartmış olmayız.

Artık, herşey ortada. Olmuyor. Ferrari ile Leclerc'in uyumu verimli olamıyor. Bırakalım Ferrari'nin son sezonlarda rakiplerinden geri kalmasını; takım içinde ayni dil konuşulmadığı gibi, frekans da yakalanamıyor.
Evet, Ferrari teknik açıdan sorunlu.

Ama takımın birinci oyuncusu Leclerc ile hiç bir bağ kurulamıyor. Takım yönetimi Leclerc'i şimdiye kadar dinlemiş olsaydı, sonuçlar inanın bu kadar vahim olmazdı.Yıllarca Vettel'i usandırma noktasına getirdiler.

Son eserleri de Leclerc oldu.

Kan uyuşmazlığı aleni. Bu gemi bundan sonra yürümez. Sil baştan teknik ekibi bile değiştirseniz, bu saatten sonra maya tutmaz. 

Leclerc yol ayırımında mı?

Sevin, sevmeyin. Leclerc bir yetenek. Genç bir yetenek.

Kariyerini bir anlamda Ferrari yok etti desek abartmış olmayız.

Gerçekten bu saatten sonra, kimse Ferrari'de Leclerc'ten bir başarı beklemesin.

Galiba Ferrari yönetimi de bunu pek umursamıyor. Bu takım hiç bir zaman bu kadar çaresiz olmamıştı. Bu marka, bu kadar acz içine düşmemişti.

Haas bile bir yola girdi ama koca Ferrari'de 'tık' yok. Kanada GP'sinin sıralama turlarında aslında Leclerc ile iplerin atıldığını gözlemledik. Bir lastik seçiminde bile, bir ortak nokta bulunamıyor. Diğer takımlar pilotların önerilerine değer verirken, Ferrari'de kulaklar pas tutmuş.

Sanki birileri Ferrari'yi yerin dibine batırmak için çaba sarfediyor. Takım da buna razı; karşı koyan, kötü gidişe dur diyen yok!..Bu durumda Leclerc'in kendine bir yol çizmesi kaçınılmaz oldu. 

Yoksa geleceği Vettel gibi olur, küser; gider!..

F1 Kanada GP'sinde pole pozisyon Verstappen'in F1 Kanada GP'sinde pole pozisyon Verstappen'in