Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı olan Ege Rallisi geçtiğimiz hatfa sonu Marmaris'te gerçekleşti. 64 otomobil ve 128 sporcunun mücadele ettiği rallide üç günün sonunda Ümit Can Özdemir – Kutay Ertuğrul ikilisi zafere ulaşan takım oldu. Mekanik problemler yaşayan Ali Türkkan-Burak Erdener ekibinin ikinci olduğu rallide Burak Çukurova-Burak Akçay ekibi ise üçüncülüğün sahibi oldular.

Marmaris Ralli Podyum

Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen Marmaris Ege Rallisi'nin 35 yaş üzeri klasik ralli otomobillerinin katıldığı Türkiye Historic Ralli Şampiyonası klasmanında ise zirve Kemal Gamgam-Orkun Demir ikilisinin olurken, Ankaralı Mert Can Büyüksan-Melis Büyüksan ekibi de sempatik otomobilleri VW 1303 ile Kategori 1 birincisi ve genel klasman ikincisi oldu.

Marmari Historic Rally Mert Buyuksan

Drift Şampiyonası'nın ikinci yarışı Körfez'de yapıldı Drift Şampiyonası'nın ikinci yarışı Körfez'de yapıldı

Bu yıl Celal Gülerhan anısına düzenlenen ve amatör yarışmacıların daha uygun imkanlarla yarışmasını sağlayan TOSFED Ralli Kupası’nda ise birinciliği Ankaralı Berkay Erdoğan-Muhammed Mataracı ekibi kazandı.

Sezonun üçüncü ayağı olan Rally Bodrum, Karya Otomobil Spor Kulübü (KAROSK) tarafından 26-28 Nisan tarihlerinde organize edilecek.

Editör: Rezzan Alavant