Scorpion Verde All Season ve Scorpion Zero All Season modellerinin mirasını taşıyan bu yeni ürün, şirketin en yüksek güvenlik standartlarıyla daha düşük çevresel etkiyi bir araya getiren ‘Çevre Dostu Güvenli Tasarım’ felsefesini yansıtıyor. Dolayısıyla bu yeni lastik hem ıslak hem de kuru koşullarda daha iyi yol tutuşu ve önceki modellere kıyasla daha düşük dönme direnci gibi özellikler içeriyor.

pirelli scorpionPirelli Scorpion MS, pazarlanacağı ülkelerin taleplerini karşılamak amacıyla Amerikalı sürücülerin çok aradığı bir özellik olarak uzun ömürlü olmanın yanı sıra özellikle Asya pazarının talep ettiği konforu sunuyor. SUV'lara yönelik olduğu için hafif arazi kullanımı ve karda sürüş de dikkate alınarak tasarlandı. 

YENİ M+S SIRT DESENİ  

Yeni Pirelli Scorpion MS, mevsime göre lastik değiştirmeyi gerektirmeden yıl boyu kullanım için tasarlandı. Pirelli araştırma ve geliştirme departmanı bunu sağlamak için hem hamur hem de sırt deseni üzerinde çalıştı. Polimer ve özel reçineler içeren yeni bir hamur formülü sayesinde yol tutuşla birlikte ıslak ve kuru zeminde frenleme de iyileştirildi. Kılcal kanallar da Pirelli'nin üretici ortaklarının taleplerini yerine getirmek için karda performansı optimize edecek şekilde tasarlandı. Bir başka öncelik olarak akustik ve plastik konfora odaklanan Scorpion MS gürültü seviyesini Scorpion Verde All Season lastiğe kıyasla %25 oranında azaltıyor. Özelleştirilmiş ses tizlik düzeyi, ana olukların belirli aralıklara ve eğime sahip olması ve tek katmanlı karkas, bu sonucun elde edilmesini mümkün kılıyor. Bu hafif ve güçlü karkas, yolun tüm taleplerini karşılayıp daha keyifli bir sürüş deneyimi sunarken direksiyon hassasiyetini de artırıyor. Öte yandan dönme direnci de hamurların ve sırt deseninin optimizasyonu nedeniyle düşük kalıyor. Ayrıca, zeminle temas alanı, lastik yanal ve uzunlamasına kuvvetlere maruz kaldığında bile eşit oranda aşınıyor. Bu özellik lastiğin kullanım ömrü boyunca düzenli bir şekilde aşınmasına katkıda bulunuyor. 

SUV’LARA YÖNELİK PIRELLI SCORPION LASTİK AİLESİ  

Yeni Scorpion MS, SUV'ların benzersiz özelliklerine uyumlu Pirelli lastikleri yelpazesine katılıyor. Pirelli Scorpion ailesindeki tüm ürünler, bu araçları geleneksel otomobillerden ayıran ağırlık ve sürüş dinamiklerine yanıt vermek için tasarlandı. Her türlü hava koşuluna uygun özel bir versiyonu bulunan lastiklerin en yeni seçenekleri arasında Scorpion (yaz), Scorpion Winter 2 ve Scorpion All Season SF2 yer alıyor. 

Skoda, araçlarına ChatGPT’yi entegre ediyor Skoda, araçlarına ChatGPT’yi entegre ediyor

Yeni Scorpion MS, homologasyonlu orijinal ekipman versiyonların ardından 2024'ten itibaren APAC (Asya - Pasifik) bölgesinde satışa sunulacak, Scorpion serisindeki diğer lastiklerin hedefi ise ağırlıklı olarak Avrupa pazarı olacak.