Tüm dünyada endüstriyel ve ticari lastik odaklı tek global şirket olarak 2017 yılında kurulan ve bugün lastik geliştirme, üretim ve pazarlamada lider olan Prometeon Tyre Group, Prometeon markasını taşıyan ilk 02 Serisi ürününü tanıttı. Prometeon, kurumsal markasının bir ürün markasına geçişini Mısır'da Gize piramitlerinin gölgesinde düzenlediği özel bir törenle kutladı.

Yeni Renault Kangoo Elektrikli ve dizel seçeneği ile Türkiye'de Yeni Renault Kangoo Elektrikli ve dizel seçeneği ile Türkiye'de

Prometeon markalı 02 Serisi lastikler yoğun bir araştırma ve geliştirme programı kapsamında 6.000'den fazla lastik test edilerek, her türlü iklim ve yol koşulunda 200 milyon kilometreden fazla mesafe kat edilerek tasarlandı.

Prometeon Misir Lansmani 3Yeni ürün grubu ilk etapta şirketin İskenderiye tesislerinde üretilecek ve Mısır ile birlikte diğer Orta Doğu ülkeleri ve Afrika pazarlarına sunulacak. Yeni lastikler 2024 yılı sonunda Avrupa ve Türkiye pazarlarında da yer alacak. 

Prometeon Misir Lansmani 2Soldan sağa: Prometeon Tyre Grup CEO’su Roberto Righi, Prometeon Tyre Group Satış ve Pazarlama Direktörü Sabina Oriani ve Prometeon Tyre Group CTO'su Alexandre Bregantim.

"En yenilikçi lastiklerimiz 02 Serisi ile yollarda" 

Prometeon Tyre Group CEO'su Roberto Righi, “Bugün, grubumuz için gerçekten tarihi bir gün yaşıyoruz. Prometeon markası, en yenilikçi lastiklerimiz olan 02 Serisi ile, ilk kez yollara çıkıyor. 100 yılı aşkın süredir sahip olduğumuz bilgi birikimi, 150 milyondan fazla lastik üretimiyle oluşturduğumuz deneyim ve mirasla Prometeon'un yolculuğunda yeni bir döneme giriyoruz. Lansmanımız İskenderiye’deki fabrikamızın 30. yıl dönümüyle aynı zamanda gerçekleşti. Mısır fabrikamızda 2.000'den fazla çalışana istihdam sağlıyoruz ve yaklaşık 100 çalışanımız 1994 yılında kurulduğumuzda işe başlayan ve bugün de devam eden çalışanlarımız. Kendilerine büyük bir teşekkür borçluyuz” dedi.