Çağada Kırım: Otomobilde talep tarafında azalma olabilir Çağada Kırım: Otomobilde talep tarafında azalma olabilir

Rolls-Royce markasının tarihindeki dönüştürücü motorlu otomobillerden biri olan Wraith modeline veda ediyor. Üretimin sonuna geldiklerini açıklayan lüks otomobil üreticisi, özel modeli Black Badge Wraith Black Arrow'u tanıttı.

Marka elektrikli geleceğinin önünde inşa edeceği son V12 coupe ve tarihteki en güçlü Rolls-Royce olan Wraith'in son örneklerini sunuyor. 

rolls royce_6Wraith: Kültürel bir simge

2013 yılında tanıtılan Rolls-Royce  Wraith modeli, şu ana kadar  üretilmiş en önemli ve etkili modellerden biri. Öncüleri Phantom ve Ghost'tan daha fazla performans odaklı olan Wraith, temel olarak Rolls-Royce algısını değiştirdi.  Markaya ilk kez yeni, genç müşteri grupları kazandırdı.

rolls royce_1V12 Bağlantısı

Bu Bespoke otomobil dünya çapında sadece 12 adet örnek ile sınırlı, aynı zamanda Rolls-Royce'un şimdiye kadar yapacağı son V12  coupe olma özelliği taşıyor. En yüksek performans seviyelerinden bazılarını sunan bu dönüştürücü motorlu otomobilin güçlü ifadesi. Black Badge Wraith Black Arrow Koleksiyonu için eşit derecede önemli bir V12'den ilham aldı.

rolls royce_31930'larda dünya kara hız rekorları kıran Thunderbolt'tan ilham alan tasarım konseptinde, Rolls-Royce'un şimdiye kadar sahip olduğu en karmaşık yüzey kaplamalarından biri olan Gradient Paint'i sunuyor.

New 'Club' Leather 

rolls royce_2Black Arrow'un içi, Koleksiyon için özel olarak geliştirilmiş yeni bir malzeme türüyle donatıldı. Kapı detayları, kapı yan panelleri, alt gösterge paneli panelinin tamamı "Club Leather" ile kasıtlı olarak daha parlak ve daha da koyu siyah renk ile kaplanmış.

Console Speedform 

Thunderbolt, kullanım ömrü boyunca bir dizi tasarım yinelemesinden geçti. Yakaladığı son şekli Black Badge Wraith Black Arrow'da anılan kayıtlar, ön konsoldaki camın arkasına yerleştirilmiş ışıklı, cilalı alüminyum Speedform'da sonsuza kadar korunuyor.