Bridgestone’dan Annelere “Varınca Ara” Bridgestone’dan Annelere “Varınca Ara”

Şarj istasyonlarının altyapı analizinden ürün seçimine, dijital servislerinden finansmanına kadar çözüm sunan Siemens Türkiye, 26-28 Ekim’de İstanbul Expo Center’da gerçekleşecek EVCharge Show Fuarı’nda yerini alacak.

Kentsel alanlarda e-mobilitenin önemli rolü her geçen gün artıyor. Elektrikli mobilite altyapısının şebekenin gereksinimlerini karşılaması, modern bir akıllı şehirdeki insanların ihtiyaçlarına cevap vermesi bekleniyor. Öte yandan sürücülerin de araçlarını her yerde şarj edebileceklerinden emin olması ve elektrik ödemesi tüm dağıtım noktalarında aynı olması da önem taşıyor.

10 yılı aşkın süredir, e-Car yazılımı ve çözümlerindeki deneyimiyle IoT sistemleri ile şarj üniteleri dahil 85 milyondan fazla cihazı birbirine bağlayan Siemens, E-OC ile hem yerel hem de halka açık veya yarı kamusal alanlarda elektrikli araçlar (EV'ler) için şarj altyapılarının yönetimine de katkı sağlıyor. Siemens’in açık platformu ile elektrikli araç üreticileri, şarj ağı işletmecileri (Charge Point Operator), filo yönetimi yapan şirketler, kamu şarjı için belediyeler, oteller, alışveriş merkezleri ve lojistik operatörlerinin hem Siemens şarj ünitelerine hem de üçüncü tarafların mevcut ve yeni şarj ünitelerinin çözümüne de entegre olması kolaylaştırıyor. İş birliği yaptığı, hizmet verdiği kurumların enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik çalışmalarına destek olan Siemens, karbon nötr bir geleceğe de katkı sunuyor.

Şarj dolumunda süre 25 dakikaya düşecek

Şu an Türkiye’de genel kullanıma açık kurulu yaklaşık 3 bin 500 adet şarj istasyonu mevcut. Bunların yüzde 95’i 22 kW çıkışa sahip ve bu ürünlerin dolum süreleri 4-6 saati bulabiliyor. Siemens’in ürettiği DC ürünlerden 300 kW çıkış gücünde hizmet veren ve dünyanın en önemli tasarım ödüllerinden biri olan IF ödülünü de alan kompakt SiCharge D Şarj İstasyonları ile araçların bataryalarına göre doldurma süreleri 25 dakikaya kadar düşüyor.

Binek araç ve ticari araçların günden güne elektrikli araca dönüşümü ile beraber, daha sürdürülebilir bir dünyanın amacı ve ülkemizin karbon sıfırlama hedefleri doğrultusunda birçok farklı iş birimi ile hizmet eden Siemens Türkiye, bütüncül bakış açısıyla e-Mobility’e yeni bir bakış açısı getiriyor.

Editör: Rezzan Alavant