Shell, M&I Materials ile yeni bir satın alma anlaşması imzaladığını duyurdu. Buna göre Shell, İngiltere merkezli kurumun MIDEL ve MIVOLT adlı madeni yağlar alanındaki iş kollarını satın alacak.

Shell, MIDEL'in premium ürün portföyü ile Trafo Yağları alanında hizmet verdiği enerji dağıtımı, açık deniz rüzgar parkları ve çekiş gücü sistemleri gibi kritik alanlardaki ürünlerini zenginleştirecek. Shell Madeni Yağlar, ürün gamına sentetik ve doğal ester bazlı trafo sıvıları ve hizmetleri ekleyerek müşterilerine biyoçözünürlük ve yangına karşı koruma anlamında daha güçlü bir portföy sunacak. 

Geleceğe Enerji Katma Stratejisi

Yapılan satın alma anlaşmasının müşteri beklenti ve ihtiyaçlarına ve 2050 net sıfır hedeflerine paralel olarak gerçekleştirilen stratejik bir adım olduğunu belirten Shell & Turcas Madeni Yağlar Türkiye Kurumsal Satışlar Direktörü Müdürü Can Ayvalıoğlu; “MIDEL ve MIVOLT premium ürün serilerini portföyümüze katmak üzere başlattığımız çalışmalar da bu doğrultuda müşterilerimize sunduğumuz ürünleri zenginleştirirken, Shell'in net sıfır emisyona geçişi hızlandırmak üzere yürüttüğü Geleceğe Enerji Katma stratejisine de hizmet ediyor” dedi. 

VavaServis, Tesla Onaylı Hasar Onarım Merkezi oldu VavaServis, Tesla Onaylı Hasar Onarım Merkezi oldu

MIDEL, çevresel faydalar ve yangına karşı koruma sağlayan, dünya genelinde lider ester trafo sıvıları serisinden oluşuyor. 1970’li yıllarda geliştirilen MIDEL, dünya genelindeki altyapı projelerinde kullanılıyor ve sürdürülebilirliğe pozitif etkisi nedeniyle tercih ediliyor. MIVOLT ise elektrikli ulaşım, bataryalar ve veri merkezleri gibi elektrik uygulamalarını termal olarak yönetmek için kullanılmak üzere geliştirilmiş bir dizi dielektrik esterden oluşuyor.

Editör: Rezzan Alavant