Türkiye’nin mobilite alanında hizmet veren küresel teknoloji markası Togg ile Türkiye’nin global yazılım şirketi Etiya, kullanıcıların anlık ihtiyaçlarını tüm temas noktalarından kişiselleştirilmiş bir deneyimle karşılamak için stratejik iş ortaklığına imza attı.

2023 yılının ilk çeyreğinde doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazı C SUV’u banttan indirmeye hazırlanan Togg, küresel olarak tescil ettirdiği farklılaştırıcı yaklaşımı USECASEMobility® vizyonu ile kullanıcılarına kesintisiz bir deneyim yaşatmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Togg, kullanıcıların anlık ihtiyaçlarını tüm temas noktalarından kişiselleştirilmiş bir deneyimle sağlamak için yaptığı çalışmalarda, global yazılım şirketi Etiya ile stratejik ortaklığına gitti. Kendi geliştirdiği yapay zekâ destekli ürün portföyü ile müşteri deneyimini esas alan dijital dönüşüm uygulamaları sunan Etiya, Togg mühendisleriyle birlikte benzersiz kullanıcı deneyimi sağlamak için dijital geliştirmelerde rol alacak.

“Kullanıcılara kulak veriyor, konforlu bir mobilite deneyimi için çalışıyoruz”

İş birliği anlaşmasının imzalanması üzerine konuşan Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, Togg’un tün ürün ve hizmetlerini kullanıcı odaklı bir yaklaşımla tasarlayıp geliştirdiklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Başından itibaren akıllı cihazımızı kullanıcı odaklı, akıllı, empatik, bağlantılı, otonom, paylaşımlı ve elektrikli olarak tanımladık. Ve bu kelimelerin İngilizcelerinin baş harflerinden oluşan USECASE’i Mobility ile birleştirerek ortaya çıkan “USECASE Mobility®️ kavramını Togg adına ticari marka olarak dünya çapında tescil ettirdik. 

Togg'dan sürdürülebilir mobilite deneyimi Togg'dan sürdürülebilir mobilite deneyimi

Kullanıcılarımıza konforlu bir mobilite deneyimi vaat ediyor, bunun için de gerekli tüm adımları atıyoruz. Türkiye’nin global yazılım şirketi Etiya ile de kullanıcılarımıza kişiselleştirilmiş, kesintisiz ve benzersiz bir deneyim tasarlamak üzere iş birliğine imza attık. Bu iş birliğiyle kullanıcılarımızın anlık ihtiyaçlarını tüm temas noktalarından kişiselleştirilmiş bir deneyimle karşılayacağız.”

“Togg’la iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz”

Etiya Kurucu Ortağı ve CEO’su Aslan Doğan ise mobilite ekosisteminin güçlü oyuncularından Togg ile iş birliği yapmaktan heyecan duyduklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Togg’un kendi alanında, dünya çapında büyük bir yeniliğe imza atmak üzere oluşturduğu, kullanıcı deneyimini merkez alan bu önemli vizyonunun hayata geçirilmesinde rol almak bizim için gurur verici. Kullanıcı deneyimini esas alan bir şirket olarak, kullanıcı odaklı yaklaşımıyla öne çıkan Togg ile stratejik ortaklık yapmaktan ayrı bir mutluluk duyuyoruz. Bu iş birliği ile daha önce telekomünikasyon sektörü standartlarıyla geliştirdiğimiz ürün ve hizmetlerimizi, mobilite sektörü için dönüştürüyoruz. Kullanıcıların anlık ihtiyaçlarını karşılamak için çözümler geliştirmeye devam edeceğiz. Togg mobilite ekosisteminin merkezinde yer alan dijital kullanıcı platformumuzla kullanıcılara dokunan tüm etkileşimlerin kusursuz bir şekilde yönetilmesini sağlayan teknolojileri geliştiriyoruz. En yeni yapay zeka ve analitik teknolojileri ile de güçlendirdiğimiz platformumuzla hem son kullanıcıların hem de bu ekosisteme dahil olan tüm iş ortaklarının alışkanlık ve tercihlerini anlayan ve tüm bu etkileşimlerden beslenerek sürekli olarak kendini geliştiren bir yapı inşa etmeyi hedefliyoruz. Ülkemiz için de çok önemli bir adım olan bu projede sağladığımız değerin her geçen gün ötesine geçme heyecanıyla ilerliyor ve parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Togg Hakkında

Togg, fikri mülkiyet haklarına Türkiye'nin sahip olduğu, küresel ölçekte rekabet edecek global USECASE Mobility® markasıdır. 25 Haziran 2018’de kurulan Togg, Anadolu Grubu Holding A.Ş., BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş., Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Zorlu Holding A.Ş. ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin güç birliğiyle çalışmalarını sürdürmektedir.

Şirket, akıllı ve bağlantılı otomobiller etrafında oluşturduğu ekosistem dahilinde yeni teknolojiler, hizmetler, kullanıcı deneyimleri ve yeni iş modelleri geliştirmektedir. 2022 son çeyreğinde seri üretime hazır olacak olan Togg, homologasyon testlerinin tamamlanmasının ardından 2023 yılının ilk çeyreğinde C segmentindeki ilk akıllı cihazı olan SUV ile pazara çıkacak. Ardından yine C segmentindeki Sedan ve Hatchback modelleri üretim sırasına girecek. Takip eden yıllarda B-SUV ve C-MPV’nin de aileye katılmasıyla, aynı DNA’yı taşıyan ve 5 modelden oluşan ürün gamı tamamlanacak. Togg, 2030’a kadar ortak platform kullanarak 5 farklı model ve toplam 1 milyon adet araç üretmeyi planlıyor.

Etiya Hakkında

Etiya, kendi geliştirdiği yapay zekâ destekli ürün portföyü ile müşteri deneyimini esas alan dijital dönüşüm uygulamaları sunan global yazılım şirketidir. 1.200’den fazla çalışanıyla Amsterdam, Silikon Vadisi, İstanbul, Lviv, Singapur, Dubai ve Montreal ofisleriyle 7 farklı ülkede pek çok farklı sektöre hizmet vermektedir. Dünya çapında birçok başarılı projeye imza atmış bir yazılım şirketi olarak rekabette öne çıkan ürün ve çözümleriyle uluslararası standartlara uygun olarak faaliyet gösterir. Müşterilerini dijital ekonomiye entegre eden ve rekabet avantajı sağlayan yeni nesil ürün ve çözümleri; bağımsız kuruluşlar tarafından birçok uluslararası ödüle layık görülmüştür.