Otomotiv Gazetecileri Derneği'nın bu yıl dokuzuncusu düzenlenen geleneksel Yılın Otomobili Seçiminde kıyasıya çekişecek 7 finalist otomobil büyük güne hazır. Peki hangi otomobiller finalde yarışacak? İşte detaylar.

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD), tarafından bu yıl dokuzuncu kez düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” seçimi için 28 aday arasından finale kalan 7 model geçtiğimiz hafta belli oldu. Otomotiv konusunda uzman gazetecilerden oluşan OGD üyelerinin yaptığı oylama sonucu 28 aday arasından belirlenen 7 finalist otomobil şu şekilde sıralandı; “BMW 5 Serisi, Chery Tiggo 8 Pro, Hyundai Ionıq 6, Mercedes-Benz E Serisi, Renault Austral, Togg T10X, Toyota C-HR”

Başkan Ufuk Sandık; “Finalist 7 otomobil arasında seçim yapmak için, üyelerimiz çok zorlanacak!”

OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık, dokuzuncu kez düzenlenecek “Yılın Otomobili” seçiminin sektörde büyük heyecan yarattığını belirterek “Önceki yıllarda tatlı bir çekişmeye ve heyecana sahne olan bu organizasyon bu yıl da büyük çekişmeye sahne olacak. Hepsi birbirinden değerli otomobiller arasında seçim yapmak için üyelerimiz çok zorlanacak” diye konuştu. 

“Türkiye’de Yılın Otomobili 2024” Bosch, Bridgestone, D-Expert, Intercity İstanbul Park, Shell Helix Motor Yağları ve sigortaladım.com sponsorluğunda gerçekleşiyor.

Honda'dan 65 milyar dolarlık elektrikli yatırımı Honda'dan 65 milyar dolarlık elektrikli yatırımı

Yılın Otomobili Finalisti Bmw 5 SerisiYılın Otomobili Finalisti Chery Tiggo 8 ProYılın Otomobili Finalisti Hyundai Ioniq 6Yılın Otomobili Finalisti Mercedes E SerisiYılın Otomobili Finalisti Renault AustralYılın Otomobili Finalisti Togg T10XYılın Otomobili Finalisti Toyota C Hr