Volvo Car Turkey’nin yeni Genel Müdürü Alican Emiroğlu oldu Volvo Car Turkey’nin yeni Genel Müdürü Alican Emiroğlu oldu

Dizel motor üreticilerinden Japon devi Yanmar’ın Türkiye’deki iştiraki Yanmar Turkey'de beş yıldır çeşitli stratejik görevlerde çalışan Murat Balkan Kanbir; son olarak Tarım İş Kolu ve İş Geliştirme Müdürü olarak görev yaparken, 2 Ocak 2024 tarihi itibariyle Yanmar Turkey'nin Tarım İş Kolu ve İş Geliştirme Direktörü olarak atandı.

Murat Balkan Kanbir kimdir
Murat Balkan Kanbir, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi'nde Maden Mühendisliği lisans eğitimini tamamladıktan sonra yöneticilik alanında uzmanlaşmak amacıyla Sabancı Üniversitesi'nde Yöneticilik Programı'nı tamamladı. Kariyerinde traktör ve tarımsal makine üretimi yapan çeşitli yerli ve uluslararası firmalarda satış ve pazarlama departmanlarında görev aldı. Ayrıca Kanbir, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde danışma kurulu üyeliği yürütmekte.
Son olarak Yanmar Turkey bünyesinde Tarım İş Kolu ve İş Geliştirme Müdürü olarak görev yapan Kanbir, bu görevi sırasında tüm tarımsal iş birimleri ve operasyonlarından sorumlu konumda bulunarak Yanmar ve Solis traktörleri ile YTAgri Tarım Ekipmanları'nın operasyonlarına liderlik ederek ilgili ekiplere yöneticilik görevini de üstlendi.

Editör: Rezzan Alavant