Marka & Model sıralamasının lideri Renault – Clio oldu. Sıralama; Renault – Megane, Volkswagen Passat, Opel – Astra ve Ford Focus ile devam etti. Arazi/ SUV &Pick-up kategorisinin marka sıralaması ise Nissan, Volkswagen, Land Rover, Dacia ve Peugeot şeklinde oldu.

5 büyük ilin marka model tercihleri incelendiğinde ise en çok ilan verilen araçlar İstanbul, İzmir, Bursa ve Antalya’da Renault Clio, Ankara’da ise Ford Focus oldu. En çok otomobil ilanı veren il Antalya oldu; sıralama, İzmir, İstanbul, Bursa ve Ankara ile devam etti.

sahibindex raporunun son 12 aylık verilerine göre ise, ikinci el pazarında yılın en çok ilgi gören markaları A Segmenti’nde Fiat 500, B Segmenti’nde Renault Clio, C Segmenti’nde Honda Civic, D Segmenti’nde Volkswagen Passat, E Segmenti’nde BMW 5 Serisi, F Segmenti’nde Land Rover Range Rover Spor oldu.

Bu markalar ODMD - Otomotiv Distribütörleri &Mobilite Derneği’nin, markaların satış ve iletişim başarılarını ödüllendirmek amacıyla düzenlediği “2022 Gladyatörleri” organizasyonunda sahibinden.com Özel Ödülü’nü aldı.

  • sahibindex Vasıta raporuna göre Aralık ayında en çok beyaz, gri, siyah, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt türü dizel olan ve model yılı 2016 olan araçların ilanı yayınlandı.

  • Tüm ilanların %27’sini 200.001 – 300.000 km aralığındaki araç ilanları oluşturdu. Fiyatlara baktığımızda ise250.0001- 500.000 TL aralığı%40 ile en çok ilanyayınlanan fiyat aralığı oldu.

  • sahibinden.com’da Aralık ayında ilan bakanların en çok görüntüledikleri markalarda ise liderlik Renault'nun oldu; sıralama Volkswagen, BMW, Fiat ve Opel ile devam etti.

Garanti BBVA, Renault ve Dacia iş birliği ile dijital oto kredisi Garanti BBVA, Renault ve Dacia iş birliği ile dijital oto kredisi
  • Araçlar en çok gece 21:00-22:00 aralığında incelendi, ilanlara ortalama bakılma süresi ise 10 dakika 31 saniye oldu.