• Ödül, Alfa Romeo’nun performans otomobilleriyle bütünleşen ikonik “Quadrifoglio” (dört yapraklı yonca) logosunun 100. yıldönümünde verilmiş olmasıyla da ayrı bir anlam kazandı.

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio_3Dünya yollarıyla buluştuğu günden bu güne, sportif sedan otomobiller arasında teknoloji ve performans referansı olarak gösterilen Giulia Quadrifoglio, aynı zamanda Alfa Romeo'nun sportif ruhunun simgesi olan efsanevi Quadrifoglio logosunun değerlerini yansıtıyor. 

"Quadrifoglio, şaşırtıcı derece çevik, güvenli ve dengeli kullanım özelliklerine sahip"

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio_1Ödüle dair konuşan What Car? Editörü Steve Huntingford, Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio'dan övgüyle bahsetti. Huntingford “Bazı performans otomobilleri, kullanım maliyetleri ve pratiklik arasındaki orta noktayı aşmaya çalışırken, Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio onu kullandığınız her kilometrede ayrı haz veriyor. Otomobilin çekiciliğinin büyük bölümü, özellikle Yarış modundaki sesiyle baş döndüren 2,9 litrelik V6 benzinli motorunda yatıyor. Ayrıca Quadrifoglio, şaşırtıcı derece çevik, güvenli ve dengeli kullanım özellikleriyle limitleri güvenle keşfetmenizi sağlıyor ve bu yönüyle de çok daha fazla keyif veriyor.” dedi.

Şans getirmesi için dört yapraklı yonca figürü

Alfa Romeo Modelleri Formula 1 Pistinde Test Edildi Alfa Romeo Modelleri Formula 1 Pistinde Test Edildi

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio_2Giulia Quadrifoglio’nun What Car? tarafından ödüllendirildiği 2023 yılı, tarihi “Quadrifoglio” logosunun da yüzüncü yıl dönümü olmasıyla ayrı bir anlam kazanıyor. Quadrifoglio (Dört Yapraklı Yonca), Alfa Romeo'nun 1923 Targa Florio'daki büyük zaferi vesilesiyle marka tarihinin bir parçası olmuştu. 1923 yılındaki 14. Targa Florio yarışında kullanılan Alfa Romeo RL'nin özel “Corsa” versiyonu, otomobilin tasarımındaki en ince detaylara büyük bir özen gösterilerek hazırlanmıştı. Tüm bunların yanında; araca şans getirmesi için dört yapraklı yonca figürü eklenmişti. Zaferle sonuçlanan yarış sonrasında Alfa Romeo, üreticiler arasında zirveye çıktı ve o tarihten günümüze dört yapraklı yonca  “Quadrifoglio”, Alfa Romeo ile bütünleşti.