• fonbulucu platformunda Türkiye’nin bugüne kadar talep edilen en yüksek tutarla paya dayalı kitle fonlama turuna çıkan girişim, şirket paylarının %7’sinin arzıyla 37,5 milyon TL finansmana ulaşmayı hedefliyor.

28 Nisan 2023’e kadar turda kalacak olan Q Charge, 73 noktada kuracağı elektrikli şarj istasyonu için halihazırda 10,3 milyon TL destek almaya hak kazanmış durumda. Ağustos 2022 tarihinden itibaren ülke genelinde şarj ağı işletmeciliği faaliyeti göstermek üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)'dan 49 yıllığına Şarj Ağı İşletmeci lisansı alan şirketin yatırımcı rekoru kırması bekleniyor. 

Türkiye otomotiv sanayisine yön veren OSD'ye hibe desteği Türkiye otomotiv sanayisine yön veren OSD'ye hibe desteği

Yatırım turu kampanyası dahilinde fonbulucu, Magna Mari, MKK ve Takasbank masraflarının toplanan yatırımdan değil şirket öz sermayemizden karşılanacağının da altını çizen Kurucu Ortak ve CEO Kadir Can Abdik, kampanyaya katılan yatırımcılara Q Charge şarj ağından 1 yıl boyunca %10 indirim, Q Charge’ın Ortak İşletelim iş modelinden 6 ay boyunca %5 indirim, 1 yıl boyunca her BinBin kullanımında 1.000 TL ve üzeri yatırıma %5, 2 bin 500 TL ve üzeri yatırıma %7,5, 5 bin TL ve üzeri yatırıma %10 indirim sağlanacağını belirtti.