Üç yıldızlı çevre sertifikası, FIA tarafından çevreyi koruma, karbon emisyonlarını azaltma ve otomotiv dünyasında sürdürülebilir uygulamalar oluşturma konusunda kararlılık gösteren kuruluşlara veriliyor.

Offroad sezonu Vezirköprü’deki görkemli yarışla başladı Offroad sezonu Vezirköprü’deki görkemli yarışla başladı

Geçen yıl Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda (WEC) Düşük Karbon Ödülü’nü alan Peugeot Sport, FIA’dan üç yıldız sertifikasını alarak çevresel etkilere yönelik girişimleri geliştirmenin önemini daha da vurguluyor. Bu ödül, Stellantis Grubu’nun 2038 yılına kadar karbon nötr olmayı hedefleyen 'Dare Forward' stratejik planındaki sera gazlarını azaltma stratejisini mükemmel bir şekilde yansıtıyor. FIA, enerji tüketiminden optimum aydınlatma yönetimine kadar sera gazlarını azaltmak için bir yol haritası oluşturmanın ve bu yol haritasını uygulanmanın önemine dikkat çekiyor. Ancak Stellantis Motorsport bununla yetinmiyor ve bir sonraki adımı şimdiden planlıyor. 

"Birlikte güvenli ve sürdürülebilir mobilitenin gelişmesine katkıda bulunuyoruz"

Peugeot Sport OdulStellantis Motorsport Kıdemli Başkan Yardımcısı Jean-Marc Finot, “2023 yılında Formula E faaliyetimiz için FIA'dan üç yıldız, WEC’de Peugeot Sport için Düşük Karbon Etkisi ve Opel Corsa e-Ralli Kupası için DMSB Sürdürülebilirlik gibi ödüller tüm Stellantis Motorsport ekipleri için büyük bir gurur. Bu sertifikalar, motor sporlarının da ön plana çıktığı Stellantis Grubu’nun Dare Forward stratejik planına olan bağlılığımızı yansıtıyor. Bu aynı zamanda çabalarımıza katılarak kendi çevresel performanslarını ve taahhütlerini geliştiren mevcut ve gelecekteki ortaklarımız için de çok önemli. Bu muhteşem başarıdan dolayı tüm ekiplerimizi ve çalışanlarımızı tebrik ediyorum. Birlikte güvenli ve sürdürülebilir mobilitenin gelişmesine katkıda bulunuyoruz. Bunun için birlikte ve buradayız” değerlendirmesinde bulundu.