Avrupa’da Yılın Otomobili (COTY- Car of the Year) seçilen Avenger, Türkiye yollarında yerini alıyor. Avenger Türkiye pazarına modelin en donanımlı versiyonu Summit donanım seviyesi ile 1.563.750₺  fiyattan satışa sunuluyor.

jeep_2-1Stellantis’in yeni nesil güç aktarma sistemiyle donatılan Jeep® Avenger, 115 kW (156 beygir) güç ve 260 Nm tork üreten 400 voltluk elektrik motoru ile yeni 54 kWh bataryaya sahip ve 100 km’de 15.4 kWh tüketimiyle segmentinin en verimli modeli olarak öne çıkıyor.

“İstediğin yere git, özgürce yaşa” mottosunu destekleyen geniş menzil kapasitesine sahip olan Avenger, WLTP döngüsünde 400 km, şehir içinde ise 550km’ye varan menzil sunuyor.

Chery Türkiye'den yeni vergilerle ilgili açıklama var Chery Türkiye'den yeni vergilerle ilgili açıklama var

jeep_3-1Jeep Marka Direktörü Özgür Süslü, “Avenger özgün tasarımı, sınıfının en iyi arazi sürüş kabiliyeti, güvenlik özellikleri ve geniş iç hacmi ile fark yaratıyor. Avenger’in Avrupa’da yılın en iyi otomobili seçilmesi ve kazandığı pekçok ödül modelin başarısını teyit ediyor.’’ dedi. Süslü ayrıca, Jeep DNA’sını tamamen elektrikli bir sürüş deneyimiyle birleştiren Avenger’ın, konfor, bilgi-eğlence sistemi ve yenilikçi teknolojileriyle aktif yaşamayı seven Jeep tutkunlarına ve çevreye duyarlı kullanıcılara hitap ettiğini vurguladı.

Editör: Rezzan Alavant