ICRYPEX ana sponsorluğundaki 2022 sezonunun dördüncü rallisi, Toksport WRT adına yarışan Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ekibinin (üstteki ve aşağıdaki foto) liderliğiyle sona erdi.

Kocaeli Rallisi_toksportMilli sporcu Avcıoğlu, aynı zamanda sınıf 2’de de ilk sırayı elde ederken bu zaferle 4’te 4 yaparak Shell Helix 2022 Türkiye Ralli Şampiyonası'ndaki liderliğini sürdürdü.

Kocaeli Rallisi_alakoc menderesGenel klasman ikinciliğini aynı takımdan Cem Alakoç-Gürkal Menderes (üstteki foto) ekibi elde ederken, genel klasman üçüncüsü BC Vision Motorsport takımından Burak Çukurova-Burak Akçay oldu. Yarışın markalar birinciliğini Castrol Ford Team Türkiye, takımlar birinciliğini ise Toksport WRT kazandı.

Kocaeli Rallisi_baslik ozcanİki gün süren ve zorlu toprak rallide, Sınıf 3’te Castrol Ford Team Türkiye takımından Efe Ünver-Bahadır Gücenmez, Sınıf 4 ve İki Çeker klasmanında aynı takımdan Burak Başlık-Bahadır Özcan (üstteki foto), Sınıf N’de GP Garage My Team’den Emre Erciyas-Hakan Uçucu (alttaki foto) ve Sınıf 5’te ise Renault Clio Trophy Türkiye’den Menderes Okur-Özden Yılmaz birincilikleri paylaşan ekipler oldular.

2024 Offroad sezonu Vezirköprü'de açılıyor 2024 Offroad sezonu Vezirköprü'de açılıyor

Kocaeli Rallisi_erciyas ucucuYarışın genç pilotlar birincisi ise Castrol Ford Team Türkiye takımından Red Bull sporcusu Türkkan oldu.

Kocaeli Rallisi_ustunkaya tarKlasik ralli otomobillerine açık historic klasmanında Parkur Racing takımından Üstün Üstünkaya-Kerim Tar (üstteki foto) genel klasman ve Kategori 2 birinciliğini kazanan ekip oldular. Onur Çelikyay-Serdar Canbek ekibinin Murat 124 ile ikinciliği ve Kategori 1 birinciliğini elde ettiği historic klasmanında, baba oğul sporcular Ömer Gür-Levent Gür Murat 131 ile üçüncü sırada yer aldılar.

Kocaeli Rallisi_sapcilar gumusAynız zamanda Oğuz Gürsel TOSFED Ralli Kupası‘na da puan veren 39.Kocaeli Büyükşehir Rallisi'nin bu klasmanı, Castrol Ford Team Türkiye’den Levent Şapçılar-Deniz Gümüş (üstteki foto) ekibinin genel klasman ve Kategori 4 birinciliği ile son buldu.

39. Kocaeli Büyükşehir Rallisi, 59 araç ve 138 sporcu katıldı....

Kocaeli Rallisi_pilotlarAynı takımdan Hakan Gürel-Çağatay Kolaylı genel klasman ikinciliği ve Kategori 2 birinciliğini kazanırken, üçüncülüğü GP Garage My Team'den Erhan Akbaş-Ersen Yıldız ekibi elde etti. Kupada Kategori 3’te Yasin Güleç-Caner Akgenç ve Kategori 1’de ise Kemal Çetinkaya-Tolga Tezeken ilk sırayı kazanan isimler oldular.

Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz (soldan üç ve dördüncü) ekibi şampiyonada 4'te 4 yaptılar...Kocaeli Rallisi_podyum