25 Ekim'de Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması’nda yenilikçi tasarımlara ödül yağacak...

Bu yılki teması “Şarj ve Batarya Teknolojileri Çözümleri” olan, dünya ve sektör trendleri ile konferanslar, paneller ve yarışmaya ilişkin ödül törenini içeren Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması’nda dereceye girenler ödüllerini 25 Ekim’de Bursa Uludağ Üniversitesi’nde düzenlenen törenle alacak.

ogyt_2Türkiye otomotiv sektörünün ihracattaki tek koordinatör birliği olan OİB’in Ticaret Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinatörlüğünde bu yıl 11.sini düzenlediği yarışmada toplam 500 bin TL ödül dağıtılacak, nakdi ödüllerin yanı sıra projeler, İTÜ Çekirdek Kuluçka Programından yararlanma olanağı yakalayacak ve tüm finalistlere Patent Tescil Ödülü verilecek. 

Dr. Kepler, batarya sistemlerinde yeni teknolojileri anlatacak

ogyt_3OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik ve OİB Denetim Kurulu Üyesi ve OGTY Yürütme Kurulu Başkanı Ömer Burhanoğlu ev sahipliğinde düzenlenecek ödül töreni, Teknoloji ve Trend Avcısı Serdar Kuzuloğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilecek.

Pirelli üst üste altıncı kez CDP'nin iklim "A" listesinde Pirelli üst üste altıncı kez CDP'nin iklim "A" listesinde

ogyt_5FARASIS kurucu ortağı Dr. Keith Kepler’in Batarya Sistemlerinde Yeni Teknolojileri, RIVIAN Genel Müdürü Erhun Arkan’ın ise Start-Up Ekosistemi ve Otomotiv Teknolojilerinin Getirdiği Yeni Fırsatlar üzerine birer sunum yapacağı etkinlikte, ayrıca Otomotiv Gazetecileri Derneği Başkanı Ufuk Sandık moderatörlüğünde, sektör temsilcilerinin katılacağı Şarj Sistemleri ve Bağlantılı İş Modelleri konulu panel gerçekleştirilecek.

Editör: Rezzan Alavant