Toprak Razgatlıoğlu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK), Magny-Cours'ta 1. Yarışı, ikinci sırayı alan Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing – Ducati) ile yaptığı şiddetli düelloyla karakterize edilen dikkat çekici bir performansla kazandı.

WorldSBK'da kariyerindeki 38. galibiyetine ulaşan Razgatlıoğlu, önemli bir galibiyet alarak Bautista ile arasındaki şampiyonluk farkını 55 puana indirdi. Yarışta, Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) podyumda üçüncü sırayı aldı.

"Her yarışı kazanırsak Dünya Şampiyonu oluruz"

wsbk toprak razgatliogluGalibiyetini ve şampiyonluk mücadelesini anlatan Razgatlıoğlu şunları söyledi: "En sevdiğim pistlerden biri olan Magny-Cours'ta tekrar kazandığım için mutluyum! Geçen yıl olduğu gibi ve aynı şekilde Michael'la mücadele ederek kazandık! Neyse, takıma çok teşekkür ederiz, çünkü bu hafta sonu çok iyi çalıştılar ve önemli bir adım attık. Sadece fren yaparken iyi olmak yeterli değil, viraj çıkışında özellikle yavaş olanlardan daha fazla güce ihtiyacımız var. Ducati'nin düzlüklerde çok iyi olduğunu biliyorum ama savaşmaya devam edeceğiz! Alvaro'nun bazı teknik sorunları olduğunu gördüm; Şampiyonayı düşünmüyorum, kazanmam gerektiği için yarışa odaklanıyorum. Ben Alvaro'dan daha rahatım çünkü Şampiyonayı düşünmüyorum. Her yarışı kazanırsak Dünya Şampiyonu oluruz. 2021'de ben de böyle düşünüyordum ve öyle de oldu. Hala böyle düşünüyorum. Her yarıştan keyif almaya çalışacağız."

Buharkent Tırmanma'da 32 araç yarıştı Buharkent Tırmanma'da 32 araç yarıştı

 WorldSBK Yarış 1 Sonuçları

1. Toprak Razgatlıoğlu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK)
2. Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing – Ducati) +2.656s
3. Jonathan Rea (Kawasaki Yarış Takımı WorldSBK) +4.773s
4. Garrett Gerloff (Bonovo Aksiyon BMW) +6.266s
5. Danilo Petrucci (Barni Spark Yarış Takımı) +8.987s
6. Andrea Locatelli (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK) +9.740s

 WORLDSBK Şampiyonası puan durumu

1. Alvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati) 433 puan
2. Toprak Razgatlıoğlu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK) 378 puan
3. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) 267 puan

Editör: Rezzan Alavant