SKYWELL elektrikli SUV ET5

SKYWELL’e yoğun ilgi sürüyor! Elektrikli araçlar dünyasının önde gelen Çinli temsilcilerinden SKYWELL’in elektrikli SUV modeli ET5 için 1 ay içerisinde 650 adetlik sipariş geldi. SKYWELL’de hedef, 2022 sonuna kadar 5.000 araçlık teslimat.

Mahmut Ulubas

Ulubaşlar Grubu şirketlerinden Ulu Motor bünyesinde Türkiye pazarına sunulan elektrikli otomobil markası SKYWELL, pazarda dinamikleri değiştirmeyi sürdürüyor. Elektrikli araçlar dünyasının önde gelen Çinli temsilcilerinden SKYWELL’in elektrikli SUV modeli ET5, Türkiye pazarında çok yüksek bir talep ile karşılaşmaya devam ediyor. Satışa ilk sunulduğu günden bu yana 4.500’ün üzerinde bir sipariş alan marka, yalnızca son bir aylık süreçte 650 adetlik ön sipariş aldı. Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan SKYWELL CEO’su Mahmut Ulubaş, “Gördüğümüz yoğun talepten ötürü çok memnunuz. Yalnızca son tüketiciden değil filo şirketlerinden de ciddi bir talep alıyoruz. Şu ana kadar aldığımız 4.500 adetlik bir sipariş bulunuyor. Eylül ayında 650 adet, Ekim’de ise 1.000 adet teslimat yapmayı hedefliyoruz. Sene sonuna kadar teslimat rakamımızı ise 5.000 adet seviyesine çekmeyi ve yoğun talebi karşılamayı hedefliyoruz” dedi.

Otomotiv, bilişim, inşaat, gayrimenkul ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren ve bu yıl 50. kuruluş yılını kutlayan Ulubaşlar Grubu’nun otomotiv şirketi Ulu Motor, distribütörü olduğu elektrikli araç markası SKYWELL ile Türkiye pazarında yüksek talep görmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yılın Kasım ayında SKYWELL’in yüzde yüz elektrikli modeli ET5’i Türkiye’de satışa sunmaya başlayan Ulu Motor, henüz birinci yılını doldurmadan 4.500 adetin üzerinde bir sipariş alarak önemli bir başarıya imza attı. Alınan siparişlerin teslimatlarını da gerçekleştirmeye başlayan markada hedef yıl sonuna kadar talebin tamamını karşılayabilmek.

Eylül’de 650, Ekim’de 1000 adet teslimat!

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan SKYWELL Türkiye CEO’su Mahmut Ulubaş, “Markamız Türkiye pazarında bilinirliğini giderek artırıyor. Gördüğümüz yoğun talepten ötürü çok memnunuz. Yalnızca son tüketiciden değil filo şirketlerinden de ciddi bir talep alıyoruz. Şimdiden 4.500’ün üzerinde bir ön sipariş almış durumdayız ve bu talebi karşılamak için çok güçlü bir çalışma yürütüyoruz. Eylül ayında 650 adet, Ekim ayında ise 1.000 adetlik bir teslimat gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Yıl sonuna kadar ise aldığımız tüm talebi karşılayabilmeyi ve 5.000 adetlik teslimat gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

“Mobil uygulama aktif hale geldi, servis müşterinin ayağına gitti!”

Elektrikli araçlar konusunda tüketicinin en büyük merakının servis konusu olduğunun da altını çizen Mahmut Ulubaş, “Bu ay içerisinde mobil uygulamamızı da aktif hale getirdik. Bu uygulama sayesinde müşterilerimiz servis randevularını alarak, servisi diledikleri lokasyona çağırabiliyorlar. Türkiye’nin her neresinde olursa olsun, biz sunacağımız servis hizmeti ve satış sonrası programımız sayesinde mobil servis görevlilerimiz ile müşterimize gidiyoruz. Aracı hem şarj edip hem de hafif bakımlarını gerçekleştiriyoruz. Uzaktan yapılabilecek güncellemeleri mobil yolla yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Avrupa’daki En Büyük JAECOO 7 Teslimatı Türkiye’de! Avrupa’daki En Büyük JAECOO 7 Teslimatı Türkiye’de!

SKYWELL'in ilk stratejik SUV modeli: ET5

SKYWELL’in özellikle son 10 yılda elde ettiği yeni nesil enerjili araçlar alanındaki tecrübesi sonucunda üretilen ET5; güçlü görünümü, akıllı bağlantı sistemleri, NEDC verilerine göre 520 km'ye kadar çıkabilen menzili, otomatik sürüş destek sistemleri ve üstün performansıyla yeni nesil otomobil kavramını eksiksiz sunuyor. Modern ve güçlü tasarımını, yenilikçi lazer farları ve bagaj kapağını tamamen kaplayan “SKYWELL” yazılı fren ışıklarıyla perçinleyen ET5, aynı zamanda boyutlarıyla geniş bir iç hacim de sunuyor. ET5; 4698 mm uzunluğu, 1908 mm genişliği, 1696 mm yüksekliği ve 2.800 mm’lik aks mesafesi ile sınıfında öne çıkarak ferah bir yaşama alanı sunuyor. 467 litrelik bagaj hacmi, koltuklar yatırıldığında 1141 litreye kadar çıkartılabiliyor. SKYWELL ET5, sunduğu 150 kW güç ile 0’dan 100 km/s hıza 7.9 saniyede ulaşabiliyor.

Editör: Abdullah KURTAY