2017 yılında Türkiye’ye Avrupa Ralli Takımlar Şampiyonluğunu kazandırarak Türk otomobil sporlarındaki en büyük başarıyı yakalayan Castrol Ford Team Türkiye, uluslararası arenadaki mücadelesine kaldığı yerden devam ediyor. Castrol Ford Team Türkiye, bu yıl Dünya Ralli Şampiyonası’nda (World Rally Championship-WRC) bir kez daha Ali Türkkan ve co-pilotu Burak Erdener ile Türkiye’yi temsil edecek.

Ali Turkkan burak erdenerTürkiye’ye 2021’de Avrupa Ralli Kupası ‘Gençler’ ve ‘İki Çeker’ şampiyonluklarını kazandıran Ali Türkkan ve tecrübeli co-pilot Burak Erdener, bu yıl dış tasarımları tamamen yenilenmiş, güçlü Fiesta Rally3 araçlarıyla, Castrol Ford Team Türkiye’nin köklü sponsorları ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun (TOSFED) desteğiyle Dünya Ralli Şampiyonası’nda WRC3 kategorisinde ülkemizi temsil edecekler. İkili, Dünya Ralli Şampiyonası kapsamında İtalya, Estonya, Finlandiya ve Yunanistan ayaklarında yarışacak.

Castrol Ford Team Türkiye'nin şampiyon pilotu Murat Bostancı, pilot koçu ve koordinatörü olarak ikiliye destek olacak. Bostancı, uzun yıllar boyunca hem Türkiye’de hem de Avrupa’da elde ettiği tecrübe ve bilgilerini ekibe aktaracak.

"Yurt içindeki başarılarımızı globale taşıyarak ülkemizin adını gururla duyuracağız"

Castrol Ford Team Türkiye’nin ana destekçisi Ford Türkiye İş Birimi Lideri Özgür Yücetürk yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Yurt içinde başarıdan başarıya koşan takımımız Dünya Ralli Şampiyonası'na tekrar katılmak için hazırlıklarını tamamladı. Bu önemli adımı atmaktan dolayı büyük bir gurur duyuyoruz. Bu süreçte bizimle birlikte olan tüm paydaşlarımıza teşekkür borçluyuz. Aynı zamanda, bu şampiyonaya katılan tüm ekiplere de başarılar diliyoruz. Biz, 2017 yılında Avrupa Ralli Kupası’nda Takımlar Şampiyonluğu gibi büyük bir başarıya ulaşan Castrol Ford Team Türkiye’ye çok güveniyoruz. Deneyimi, teknik yetkinliği ve sportmen ruhuyla takımımızın üstün bir performans sergileyeceğinden ve adını dünya ralli sahnesine bir kez daha yazdıracağından eminim. Yurt içindeki başarılarımızı globale taşıyarak ülkemizin adını gururla duyuracağız.”

Castrol Ford Team Türkiye'nin WRC takvimi:

Toyota'nın Hırvatistan Rallisi Geleneği Devam Ediyor! Toyota'nın Hırvatistan Rallisi Geleneği Devam Ediyor!

1-4 Haziran İtalya Sardunya Rallisi
20-23 Temmuz Estonya Rallisi 
3-6 Ağustos Finlandiya Rallisi
7-10 Eylül Yunanistan Acropolis Rallisi