İstanbul ve İzmir’de Hyundai bayilikleri ile İstanbul’da Opel bayiliklerini başarı ile yürütmekte olan Hunko Otomotiv’in şemsiyesi altında 2014 yılından bu yana araç kiralama faaliyeti gösteren WindyCar Rental ile Almanya’nın araç kiralama ve teknoloji devi wheego güçlerini birleştirdi. Her geçen yıl istikrarlı bir şekilde büyüyen ve Türkiye’nin lider ulusal kiralama şirketleri arasına girmeyi başaran WindyCar, “wheego WindyCar” işbirliğiyle yeni bir döneme adım atıyor.

Automechanika Istanbul 2024 için geri sayım başladı Automechanika Istanbul 2024 için geri sayım başladı

windycar_2“wheego WindyCar” işbirliğinin açıklandığı basın toplantısına konuşma yapan Hunko Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koyuncu, bu birliktelikten büyük heyecan duyduklarını dile getirerek, “WindyCar olarak 8 yıldan bu yana sektörde sağlam adımlarla büyümeye devam ediyoruz. Bugün Alman devi wheego ile yaptığımız iş birliği ise, Türkiye’deki araç kiralama parkımızın büyümesini ve kentsel mobilite hizmetlerimizin genişlemesini sağlayacak. WindyCar markamızın, wheego ile bir araya gelmesini sağlayan en büyük etken müşteri odaklı olmalarıydı.

Ortaklığımızla birlikte Türkiye’den Avrupa’ya gidecek müşterilerimizin markamızla Avrupa’da araç kiralama imkanları olacak. Avrupa’dan Türkiye’ye gelenler de aynı üyelikle online rezervasyon yapma imkanı bulacaklar. Biz marka olarak Türk misafirperverliğini görev edinmiştik ve dünyanın her yerinden gelen müşterilerimize misafir gibi davranmıştık. Bu işbirliğiyle bunu daha da geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

“Türkiye pazarının potansiyeline inanıyoruz”

wheego WindyCar işbirliği basın toplantısına katılan wheego CEO’su Hubert Terstappen ise, Türkiye’nin potansiyelinin altını çizerek, “Türkiye pazarı çok büyük ve bu pazarın potansiyeline inanıyoruz. Burada çok dinamik işler yapmayı planlıyoruz. Türkiye ve wheego arasındaki güçlü bağı, bu işbirliğiyle bir adım daha ileriye taşıyacağız. Şirketimizin bulunduğu bölgede birçok Türk yer alıyor ve ekibimizin yüzde 15’inden fazlasını Türk kökenleri çalışanlar oluşturuyor. Dolayısıyla Türkiye ile zaten yakın bağlara sahibiz. Türkiye’deki yeni işbirliğimiz sayesinde şirketimizi yeni müşterilerle büyütmeyi hedefliyoruz.

Türkiye’nin önde gelen araç kiralama firmalarından WindyCar ile işbirliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. wheego Windycar, sunacağı hizmetlerle Türkiye araç kiralama pazarında belirleyici bir rol oynayacak. Türkiye’de araç paylaşımı alanında da büyük bir potansiyel görüyoruz ve bu sayede İstanbul gibi bir şehirde trafiğin yüzde 25-30 azaltılması mümkün olabilecektir. Aynı zamanda enerji krizi, global enflasyon ve tedarik problemleri gibi sorunların sonucunda alım gücünün düştüğünü, maliyetlerin arttığını düşündüğümüzde, kendi iş alanlarımızda toplumsal bir sorunun çözümü olmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.