VavaServis, Tesla Onaylı Hasar Onarım Merkezi oldu VavaServis, Tesla Onaylı Hasar Onarım Merkezi oldu

Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği (TEHAD) ve Electric Hybrid Cars Dergisi tarafından halka açık ve ücretsiz düzenlenen etkinlik kapsamında 4600’e yakın otomobil ve teknoloji meraklısı ziyaretçi bir hafta sonu boyunca elektrikli araçları pist üzerinde deneyimleme şansı buldu.

Etkinlik kapsamında bu yıl ilk defa verilen Yılın Elektrikli Otomobili Ödülü’nü SKYWELL ET5 kazandı. Ana sponsorluğunu LeasePlan, finans sponsorluğunu Garanti BBVA’nın yürüttüğü etkinlik kapsamında 9 Eylül Dünya Elektrikli Araçlar Günü de kutlandı.

Etkinlikte, ülkemizde pazara sunulan modellerden henüz Türkiye’de satışa sunulmayan modellere kadar birbirinden özel elektrikli ve hibrit araç yer aldı. Aynı zamanda, üniversitelerin ve girişimcilerin katılımıyla yerli projeler de misafirlerin beğenisine sunuldu.

tehad_1Etkinlik kapsamında, 4600’e yakın otomobil ve teknoloji meraklısı ziyaretçi bir hafta sonu boyunca elektrikli araçları pist üzerinde deneyimleme şansı buldu. Bununla birlikte, drone yarışları, otonom araç parkuru ve solar destekli şarj üniteleri gibi birçok farklı etkinliğe katılım sağlandı.