Stantta, BorgWarner’ın müşterilerin gelecekteki pazar fırsatlarını yakalamasına yardımcı olan ve satış sonrası pazarını e-mobilite dönüşümünün bir sonraki aşamasına yönlendiren elektrikli araç çözümleri de sergilenirken  ürün uzmanlarının onlarca yıllık Orijinal Ekipman (OE) deneyimi ve teknik bilgi birikiminin hem satış sonrası bayilerine hem de servislere nasıl fayda sağladığını gözler önüne seren sunumlar da yapıldı.

Michael Boe: “Ne kadar güçlü olduğumuzu gösteriyoruz” 

Dünyanın önde gelen satış sonrası ticaret fuarı olan Automechanika Frankfurt’ta endüstri ortaklarıyla bir kez daha yüz yüze buluşmaktan heyecan duyduklarını ifade eden BorgWarner Emisyon, Termal ve Turbo Sistemler Satış Sonrası Başkan Yardımcısı Michael Boe; “BorgWarner ve Delphi Technologies markalarımızın birbirini tamamlayan ürün, hizmet ve teknolojileriyle ne kadar güçlü olduğumuzu gösteriyoruz. Her iki markamız da geniş ürün portföyleri ile sektörde saygı görüyor” dedi. 

neil fryerNeil Fryer: “Günümüzün ve yarının araçlarına servis desteği sağlıyoruz”

Bir BorgWarner markası olan Delphi Technologies’in Satış Sonrasından sorumlu Başkanı Neil Fryer ise; “Markalarımızın ortaya koyduğu güçlerden yararlanmak, müşterilerimize fayda sağlıyor ve otomotiv yenileme pazarındaki e-mobilite dönüşümünün bir sonraki aşamasında konumumuzu güçlendiriyor. Satış sonrası pazarındaki misyonumuz, bugünün ve yarının araçlarının bakım ve onarımını en iyi şekilde yapabilmeleri için servisleri ve teknisyenleri  desteklemeye devam etmek” şeklinde konuştu.

Dinamik markalar

BorgWarner, çatısı altında bulundurduğu BorgWarner Aftermarket, BERU, Delphi Technologies, Delco Remy®, Wahler ve Hartridge markaları ile turbo beslemeler, marş motorları, alternatörler, ateşleme teknolojileri, EGR teknolojileri, OE kalitesinde test ekipmanları ve arıza teşhis donanım ve yazılımları dahil olmak üzere pek çok gelişmiş ürün ve servis çözümü sunuyor. 

Çağada Kırım: Otomobilde talep tarafında azalma olabilir Çağada Kırım: Otomobilde talep tarafında azalma olabilir

Bugünün ve yarının teknolojileri

Satış sonrası iş ortakları, mevcut yenilikçi sistem çözümleriyle gelecek için teknik olarak tam donanımlı bir şekilde gelecek vaat eden pazar beklentilerine anında ulaşabiliyor. Fuar, BorgWarner Aftermarket’ın otomatik şanzımanlara yönelik yeni çift kavramalı ürün ailesini ve elektrikli ve hibrit araçlarda batarya ve kabin ısıtması için Yüksek Voltajlı Soğutma Sıvısı Isıtıcıları’nı (HVCH) sektör ile tanıştırmak için bir platform görevi görüyor. Yeni ürün yelpazesi ile OE sektöründen gelen bilgi birikimi ve deneyimi, satış sonrası pazarı için erişilebilir hale geliyor.

BorgWarner çatısı altındaki Delphi Technologies ise bu yılki fuarda iki çeşit yeni fren çözümü sergiledi. 2022’nin sonunda, üstün korozyon koruması ve kaliteli görünüm sunan yeni bir yüzey kaplamasına sahip, hafif, bi-metalik fren diski serisi pazara sunulacak. Şirket ayrıca, elektrikli araçlar için tasarlanan bir dizi çevre dostu fren balatasının da ön gösterimini yaptı. Delphi Technologies bunun dışında, Euro 6 ağır hizmet dizel araçlar için tam kapsamlı servis çözümleri sunarak bu araçların kritik emisyon standartlarını karşılamasına yardımcı oluyor. Euro 6 tamir programı, Delphi Technologies Yetkili Servisleri’nin F2 enjektör bakım çözümlerini genişletmeleri için parçalar, tamir kitleri ve ilgili eğitimleri içeren uygun maliyetli bir çözüm olmasıyla da öne çıkıyor.

Fuarda sergilenen ürünlerden bir diğeri olan Hartridge CRi-Pro test cihazı ise Delphi Technologies Dizel Yetkili Servisleri için tamamlayıcı arıza tespit ve yeniden kodlama özelliği sunuyor. Ayrıca yeni nesil enjektörler için test ve kodlama çözümü arayan; ancak yetkili olmayan servisler için kapsamlı muadil test modu da içeriyor. Standın ziyaretçileri aynı zamanda bu yıl içinde sunulacak olan GDi pompalar, enjektörler ve enjektör bakım kitleri hakkında da bilgi alma imkanını yakaladı.
 

Editör: Rezzan Alavant