Siemens, Legrand ve Schneider markaları ile pazarın öncü oyuncusu olma yolunda atağa kalkan Kıraç Elektrik, Türkiye'nin her ilinde bayi ağını kurma ve alt yapı çalışmalarının sonuna geldiğini duyurdu.

Şarj istasyonlarına yer açın!

Kıraç Elektrik Genel Müdürü Can Kıraç, yakıt doldurma işinin ve bildiğimiz anlamda yakıt istasyonlarının ileriki yıllarda bugünkü gibi cazibesinin kalmayacağını her yerin elektrikli araç ya da otomotiv için şarj istasyonu olacağını belirtiyor. Özellikle bugün alışık olmadığımız şekilde fabrikalarda, konutlarda, iş yerlerinde, yol üstü duraklarda, restoranlarda, marketlerde, otellerde, kamu kurumlarında, sağlık kuruluşlarında, büyük sitelerde ve aklınıza getirebileceğiniz her yerde bir veya birçok şarj ünitesinin araç sahiplerinin kullanımına hazır olacağını vurguladı.

Türkiye otomotiv sanayisine yön veren OSD'ye hibe desteği Türkiye otomotiv sanayisine yön veren OSD'ye hibe desteği

Can Kıraç şirket olarak bu sektöre uzun süredir hazır olduklarını belirtirken, Siemens, Legrand ve Schneider markaları ile pazarda zaten halihazırda hizmet verdiklerini ve araç şarj ünitesi ile ilgili plan ve proje hazırlama, kurulum, yedek parça temini ve en önemlisi  teknik destek hizmetleri ile tam hizmet ve ürün gamı anlayışı ile hareket ettiklerini söyledi.

Ayrıca grup firmaları ile elektrifikasyon alt yapı çalışmalarında destek olduklarını, Türkiye genelinde her ilde oluşturdukları alt bayi organizasyonu sayesinde bu kanaldaki partnerleri ile ürünlerin ve hizmetlerin ulaşılabilirliğini sağladıklarını belirtti.

Hedefimiz yenilenebilir enerji üretimi ve satışı

Pazarın tüm dünyada büyümesini ve oluşan talebi değerlendirerek, yeşil enerji üretimi ve araç şarj istasyonu ağı kurma konusunda da yatırımlar yapıyoruz. Ülkemizde bu enerji üretimi ile hizmet vermek ve satışını yapmak istiyoruz diyen Can Kıraç, şimdiden bu konuda know-how ve arazi arayışlarına başladıklarını belirtti.