Science Gateway’in yaklaşık 100 milyon İsviçre frangına ulaşan toplam maliyeti, sadece bağışlarla karşılandı. Özellikle, tek başına en büyük bağışçı konumunda olan Stellantis Vakfı, projeye 45 milyon İsviçre frangı katkıda bulundu.

Açılışla ilgili açıklamalarda bulunan Stellantis Yönetim Kurulu Başkanı John Elkann, “Bu proje, bilimsel bilgiyi ve yaratıcılığı insanlığın iyiliği için kullanarak, birlikte nasıl uyum içinde çalışabileceğimizin bir örneği oldu. Stellantis Vakfı olarak, Sergio Marchionne gibi büyük bir yenilikçinin anısını yaşatan yeni Science Gateway projesini halka açan böyle bir kurumla ortaklık yapmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Delphi, azot oksit ölçen sensörleri satışa sundu! Delphi, azot oksit ölçen sensörleri satışa sundu!

Science GatewayEn büyük bağışçı Stellantis Vakfı! 

2018’de başlatılan projenin temeli 21 Haziran 2021’de atıldı. Science Gateway kampüsünün yapımı ise 2 yıldan uzun sürdü. Yeni tesis, aynı değerleri paylaşan, katkılarıyla toplumun yararını gözeten, eğitim ve bilgiye saygı duyan CERN Science Gateway sponsorlarının cömert desteğiyle hayata geçirildi. Science Gateway’in 100 milyon İsviçre frangına ulaşan maliyetinin tamamı, bağışçıların destekleriyle karşılandı. Tek başına en büyük bağışçı konumunda olan Stellantis Vakfı ise projeye 45 milyon İsviçre frangı katkıda bulundu. Daha geniş bir topluluğun parçası olan Stellantis, insanlığın kazanımlarını artırmak için adımlar atıyor. Stellantis, hayırseverlik faaliyetleri ve vakfı üzerinden inovasyonun ve mükemmelliğin yolunu açan eğitim projeleri aracılığıyla bireylere yatırım yapıyor.