Clio, Renault ürün yelpazesinde öne çıkmasının yanı sıra, şimdiye kadarki en çok satan Fransız otomobili olma özelliği ile de yıldızları topluyor. İlk neslin bayilere ulaştığı 1990 yılından bu yana, en az 120 ülkede yaklaşık 16 milyon Clio satıldı! 

yeni clioRenault'nun Türkiye ve Slovenya'da üretilen Clio'nun yenilenen 5. nesli Türkiye'de 8 Haziran'da tüketici ile buluşacak.

Fiyatı merakla beklenen yeni Clio'nun Avrupa fiyatı 22 bin Euro ( yaklaşık 470 bin TL) olarak belirlendi. Türkiye'deki vergiler baz alındığında fiyatı 850 bin civarında olması sürpriz olmayacak.

yeni clio dis hatlariClio Türkiye'de de çok talep gören bir model. Şimdiye kadar satılan 16 milyon Clio'yu tampon tampona  sıraladığımızda dünyayı 1,6 kez  saracak bir uzunluğa ulaşıyor. Ve  16 milyon Clio'yu üst üste koyduğumuzda ise Eyfel Kulesi'nden 75.000 kat daha yükseğe ulaşıyor! yeni clio yeni dizayn

Yerli üretim Renault Duster için ön sipariş başladı Yerli üretim Renault Duster için ön sipariş başladı

Neden bu kadar hit oldu?

Clio, piyasaya çıktığında çok amaçlı şehir otomobili segmentinde devrim yarattı . Ve her yönüyle yeni ve iyileştirilmiş özelliklerle (şasi, donanım, genel kalite, vb.) birlikte geldi ve ardından çok çeşitli versiyonlara yayıldı, böylece herkes kendisine uygun bir Clio'yu bulabildi, hem de uygun bir fiyata. 

yeni clio hybridHer nesil, Clio'nun DNA'sını yeni zirvelere taşıdı ve bir önceki neslin güçlü yönleri üzerine inşa edildi. Sonuç olarak, aradan 30 yıl geçmesine rağmen, bulunduğu her pazarda kendi segmentindeki en sembolik otomobillerden biri olmayı her zaman başardı. Ve Avrupa'da bir kez değil, iki kez Yılın Otomobili seçilmesi de tesadüf değildi.

yeni clio renaultHalen Bursa (Türkiye) ve Novo Mesto'daki (Slovenya) fabrikalarda her gün 1.400'den fazla Clio üretiliyor. Bursa'da her dakika bir Clio üretim hatlarından iniyor!yeni clio yeni kok pityeni clio surucu kabini

Editör: Abdullah KURTAY