Alfa Romeo, 30 yılı aşkın bir aradan sonra 2018'de stratejik, ticari ve teknolojik ortaklığın bir parçası olarak motor sporlarının en üst kademesi olan Formula 1'e büyük bir ivmeyle geri dönmüştü. Formula 1 tarihinin öncülerinden olan Alfa Romeo ve Sauber Motorsport arasındaki altı yıllık verimli ve tutkulu işbirliği Abu Dhabi Grand Prix'sinde sona eriyor..

Bu altı yıllık iş birliği esnasında takımın sürücüleri olarak kronolojik sırayla Charles Leclerc, Marcus Ericsson, Antonio Giovinazzi, Kimi Räikkönen, Zhou Guanyu ve Valtteri Bottas mücadele ettiler...

Alfa Romeo'dan yapılan bir açıklama ile "Finn Rausing başta olmak üzere, başta Fred Vasseur olmak üzere tüm Sauber Ekibine, sürekli, tutkulu ve profesyonel işbirliklerinden dolayı Alunni Bravi ve Andreas Siedl'e yürekten teşekkür ediyor ve alkışlıyoruz.

Ekibin tüm ortaklarına, destekleri için çok teşekkür ederiz. Her şeyden önce, güç ünitelerinin tedariği için Ferrari'ye. Alfa Romeo'nun ortaklarına özel bir teşekkür ve büyük teşekkür borçluyuz: Adler, Ferrari Trento, Marelli, Pirelli, Sabelt ve Web Eyewear. Lastik tedarikçisi Pirelli'yi de değerli katkılarından dolayı içtenlikle tebrik ediyoruz.

F1 Japonya GP'sini Verstappen kazandı, Red Bull Honda Şampiyon Oldu F1 Japonya GP'sini Verstappen kazandı, Red Bull Honda Şampiyon Oldu

FIA'ya ve Başkanı Mohammed Ben Sulayem'e destekleri için içten teşekkürler. F1'e ve onun CEO'su Stefano Domenicali'ye, spor için yaptıkları, özveriyle milyonlarca taraftarın dikkatini yarış dünyasına çekmeye devam etmeleri ve Alfa Romeo'ya karşı sürekli açık olmaları nedeniyle teşekkür ederiz.

1910'dan bu yana, tüm dünyada asil İtalyan sportmenliğinin bir simgesi olan markaya verdikleri destekle içten tutkularını sergileyen muhteşem Alfa Romeo TRIBE'deki tüm destekçilere ve hayranlara yürekten teşekkür ederiz. Tüm tutkulu gazetecilere, profesyonellere ve iletişim uzmanlarına içten teşekkürler.

Son olarak rakiplerimize büyük sportif başarılarla dolu bir gelecek diliyoruz." denildi...

Editör: Rezzan Alavant