Madeni yağ markalarından Castrol, araçların ilk günkü performanslarını uzun süre boyunca sürdürmelerine yardımcı olmak amacıyla geliştirdiği Castrol Magnatec motor yağının araçların motorlarını sadece çalışırken değil dururken de koruduğuna dikkat çekiyor.

Dualock teknolojisine sahip Castrol Magnatec, mıknatıs gibi birbirine kenetlenen molekülleri sayesinde, motor yağı yerçekimi nedeniyle motordan kartere süzülürken bile motora tutunup güçlü bir koruma katmanı oluşturuyor. Bu sayede de otomobil motorlarını harekete geçtiği andan itibaren durmaksızın koruyor. 

Uluslararası Yılın Pick-up’ı Ödülü Yeni Amarok’un ! Uluslararası Yılın Pick-up’ı Ödülü Yeni Amarok’un !

Dualock teknolojisi ile yüzde 50 daha az motor aşınması 

nilay tatlisoz-1Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Pazarlama Direktörü Nilay Tatlısöz, Castrol Magnatec ile ilgili olarak “Yapılan aşınma limiti testlerine göre ortalama bir sürücü yılda yaklaşık 18 bin kez dur-kalk yapıyor ve şehir içi trafikteki zamanının üçte birini de rölantide geçiriyor. Otomobillerin motorunda oluşan aşınmaların büyük çoğunluğu aracın ilk çalıştırılmasında, motorun ısınması sırasında ya da trafikte dur-kalk anında meydana geliyor. Araçların motorlarında oluşan aşınma problemine karşı ürünümüzün sunduğu korumayı farklı ve yaratıcı bir dil ile hedef kitlemize aktarmak istedik. Dualock teknolojisine sahip Castrol Magnatec, mıknatıs gibi kenetlenen molekülleri ile güçlü bir koruma kalkanı oluşturur, aşınmayı yüzde 50 azaltır ve aracınızın motorunda durmaksızın koruma sağlar” dedi.