Alfa Romeo ve Sauber Motorsport'un F1'deki ortaklığı bitiyor Alfa Romeo ve Sauber Motorsport'un F1'deki ortaklığı bitiyor

perez-1

Formula 1'de gözler Red Bull pilotu Sergio Perez'in üzerinde. Perez, 2022 Formula 1 sezonuna en hazır pilot görünümünü Monaco GP'sindeki zaferi ile pekiştirdi. Sergio Perez, her yarışta performansını geliştirerek, takım arkadaşı; geçen sezonun şampiyonu Max Verstappen'e adeta mesaj verdi. Perez Formula 1'in yeni yıldızı olma yolunda basmakları tek tek çıkıyor.

Perez bugün yapılan Azerbaycan GP'sinin serbest antrenmanlarının ilkinde  en iyi zamanı yaptı. Perez ikinci antrenmanda 2. zamanı yaparken, takım arkadaş Max Verstappen ise her iki antrenmanda da üçüncü oldu.

Perez'in performansı, Verstappen'e hata mı yaptırıyor!

Red Bull takımında pilotların zirve savaşındaki performansı takımda heyecanı yükseltirken, teknik ekip olası ikili çekişmenin takıma zarar vermesinden endişe duyuyor. Sergio Perez'in şampiyonluk için yarışan pilotların potasına girmesi Max Verstappen'i nasıl etkileyecek, önümüzdeki yarışlarda gün yüzüne çıkacak. 

1 numara  ile 11 numaranın mücadelesi ne getirir!

Daha çok heyecan, daha çok aksiyon getirir. Perez'in çıkışı sürerse Max Verstappen'i daha agresif yapar. Bu da önce Verstappen'in sonra Red Bull'un kaybı demek. 1 numara ile yarışan Verstappen ve 11 numara ile yarışan Sergio Perez'in sezon boyunca podyum birinciliği için yapacakları mücadele, bir anlamda sezonun sonucunu da belirleyebilir. Red Bull pilotları kendileriyle yarışmaya başlarsa bundan en çok Ferrari pilotu Leclerc karlı çıkar. Kimbilir, belki de aradan Mercedes pilotu George Russell da sıyrılabilir!

sergio perez-5

Azerbaycan GP'sinde ilk günün başarılısı Perez!

Formula 1'de heyecan Azerbaycan GP'si haftasında da sürüyor. Bugün (Cuma) Bakü'de yapılan Azerbaycan GP'sinin resmi serbest antrenmanlarında Red Bull takımında üstünlük Sergio Perez'de idi. Perez ilk antrenmanda en iyi zamanı, ikinci antrenmanda ikinci en iyi zamanı yaparken, şampiyon pilot 1 numara ile yarışan Max Verstappen ise her iki antrenmanda da üçüncü zamanı yaptı.

NE DEDİLER:

Sergio Perez: Bu pistte kendime güveniyorum!

"Güne iyi bir başlangıç ​​yaptım. Ama ikinci seans istediğimiz gibi geçmedi. Öğleden sonra bazı şeyleri araştırdık ve istediğimiz sonuçlar gelmedi, ancak kullandığım her iki lastikle de uzun sürüşlerde de iyi veriler topladık. Bu akşam gözden geçirilecek ve yarınki elemeler (Sıralama Turları) için yapılması gereken çok şey var. Antrenmandaki veriler yarış için iyi görünüyor, ancak daha fazla incelememiz gereken birçok ayrıntı var. Bu pistte kendime güveniyorum, her zaman olduğu gibi frenlemede bazı hatalar kaçınılmaz gözüküyor, bu yüzden başımı aşağıda tutacağım ve hata yapmamaya odaklanacağım."

Max Verstappen-3

Max Verstappen: Lastikler iyi çalışıyor gibi görünüyor, bu da bir sokak pisti için iyi

"Genel olarak kötü bir gün değildi, oldukça iyi görünüyoruz, sadece birkaç ince ayar yapmamız gerekiyor. Yumuşak lastikli sürüşlerimde biraz şanssızdım, birkaç sarı bayrak vardı, bu yüzden geri çekilmek zorunda kaldım. Ferrari yine oldukça hızlı görünüyor, uzun düzlükler biraz daha dengeli görünüyor, bu olumlu. Bir turdan sonra lastikler iyi çalışıyor gibi görünüyor, bu da bir sokak pisti için iyi. Bu hafta sonu lastiklerle nasıl oynanacağını bilmek için artık yeterli bilgiye sahip olmalıyız."